بازگشایی مراکز آموزشی آذربایجان شرقی از ۱۴ فروردین
بازگشایی مراکز آموزشی آذربایجان شرقی از ۱۴ فروردین

به گزارش مهر تبریز، عابدین خرّم در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونای استان با بیان اینکه هیچ مرکزآموزشی در استان حق تعطیلی ندارد، خاطرنشان کرد: تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و آموزش های غیرحضوری موجب خسارت شدید از لحاظ علمی شده است. وی با اشاره به اینکه به بیش از نیمی از مردم استان ۲ […]

به گزارش مهر تبریز، عابدین خرّم در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونای استان با بیان اینکه هیچ مرکزآموزشی در استان حق تعطیلی ندارد، خاطرنشان کرد: تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و آموزش های غیرحضوری موجب خسارت شدید از لحاظ علمی شده است.
وی با اشاره به اینکه به بیش از نیمی از مردم استان ۲ دز واکسن کرونا را تزریق کرده اند، مخالفت خود را با تعطیلی مراکز تجمیعی واکسیناسیون اعلام و تصریح کرد: باید اقدامات اقناعی برای افزایش میزان واکسیناسیون در استان انجام شود.
خرّم از رسانه ها خواست کرد بیش از پیش اقدامات تبلیغی و ترویجی برای اقناع مردم جهت دریافت واکسن کرونا انجام دهند.
استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر لزوم رعایت شیوه نامه های بهداشتی در هتل ها و مراکز اقامتی و همچنین سامانه های حمل و نقل جاده ای، هوایی و ریلی، افزود: اگر شیوه نامه های بهداشتی به خوبی رعایت شود بعد از تعطیلات نوروزی با پیک کرونا مواجه نخواهیم بود.
وی همچنین با اشاره به آمار تردد مسافران نوروزی به استان گفت: با وجود تغییرات آب و هوایی و بارش برف در استان میزان مسافران نوروزی به آذربایجان شرقی تا به امروز نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته است.
وی ادامه داد: با توجه به بهبود وضعیت آب و هوایی استان، پیش بینی می شود آمار مسافران نوروزی در هفته جاری افزایش یابد که ضروری است تمام ستادها در حوزه سلامت و کنترل مسافران فعال تر شوند.
خرّم افزود: کنترل جاده ها و ورودی شهرها باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد تا سلامتی مسافران در جاده ها تا حد ممکن تضمین شود.
وی همچنین با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان گفت: از لحاظ تامین کالای اساسی در استان مشکلی نداریم و تمامی انبارها پر و دسترسی آسان مردم به مایحتاج عمومی فراهم است.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵