بازگشت ماشین سازی پس از ۲۰ سال به سطح یک فوتبال ایران
بازگشت ماشین سازی پس از ۲۰ سال به سطح یک فوتبال ایران

مهر تبریز: تیم فوتبال ماشین سازی تبریز در فاصله یک هفته مانده به پایان رقابت های دسته اول باشگاه های ایران (جام آزادگان) برای نخستین بار جواز حضور در لیگ برتر را کسب کرد.  به گزارش مهر تبریز، دیدارهای هفته سی و هفتم لیگ دسته اول باشگاه های کشور عصر امروز (سه شنبه) به صورت همزمان […]

مهر تبریز: تیم فوتبال ماشین سازی تبریز در فاصله یک هفته مانده به پایان رقابت های دسته اول باشگاه های ایران (جام آزادگان) برای نخستین بار جواز حضور در لیگ برتر را کسب کرد.

 به گزارش مهر تبریز، دیدارهای هفته سی و هفتم لیگ دسته اول باشگاه های کشور عصر امروز (سه شنبه) به صورت همزمان برگزار شد که در مهمترین دیدار شاگردان «رسول خطیبی» در ماشین سازی تبریز برابر مس رفسنجان به برتری قاطع ۳ بر صفر دست یافتند تا در حضور هواداران خود جشن صعود بگیرند.
بیش از ۱۵ هزار تماشاگر پرشور تبریزی این دیدار با حضور در ورزشگاه یادگار امام (ره)، صعود ماشین سازی را جشن گرفتند.
ماشین سازی با کسب این پیروزی ارزشمند و رساندن جمع امتیازات خود به عدد ۶۳ توانست با تثبیت جایگاه دومی، لیگ برتری شود.
با این اوصاف تبریز در فصل آینده لیگ برتر باشگاه های فوتبال ایران سه نماینده (تراکتورسازی، گسترش فولاد و ماشین سازی) خواهد داشت.
«امین قاسمی نژاد»، «علی جراح کار» و «یوسف سیدی» گل های این دیدار را برای نماینده تبریز به ثمر رساندند، ضمن اینکه «حمید نعمتی» بازیکن مس رفسنجان یک ضربه پنالتی را از دست داد.
تیم ماشین سازی تبریز همچنین در دقایق ۷۰ و به اضافه ۹۲ فرصت تک به تک را به هدر داد تا ۳ گل به حریف زنده باشد و ۲ گل نزده باشد .
این تیم ریشه دار تبریزی برای نخستین بار لیگ برتری شد تا بعد از ۲۰ سال در سطح اول فوتبال ایران حضور داشته باشد.
پس از جشن صعود ماشین سازان، بازیکنان این تیم نماز شکر را در زمین بازی و میان هواداران به جای آوردند .
در دیگر دیدارهای مهم، فجرسپاسی شیراز با یک گل بر میهمانش آلومینیوم اراک غلبه کرد و با ۶۰ امتیاز به رتبه سوم صعود کرد و نفت آبادان در رشت برابر داماش به تساوی صفر بر صفر رسید تابه ۵۹ امتیاز به جایگاه چهارم سقوط کند.
به این ترتیب دیدار نفت آبادان و فجرسپاسی شیراز در هفته پایانی، تعیین کننده سومین و آخرین تیم صعود کننده به لیگ برتر خواهد بود.
همچنین، پیکان تهران در کرمان با حساب ۲ بر یک از سد مس گذشت تا با ۶۶ امتیاز قهرمانی خود را مسجل کرده و امیدهای صعود نماینده کرمان را نقش برآب کند.
**نتایج مسابقات بدین شرح است:
گیتی پسند اصفهان صفر – پاس همدان یک
ماشین سازی تبریز ۳ – مس رفسنجان صفر
نفت مسجدسلیمان ۲ – خیبرخرم آباد ۲
داماش گیلان صفر – نفت آبادان صفر
پارسه تهران یک – گل گهرسیرجان یک
ایران جوان بوشهر صفر – فولاد یزد یک
شهرداری اردبیل ۳ – خونه به خونه بابل ۳
نساجی مازندران یک – آلومینیوم هرمزگان ۲
مس کرمان یک – پیکان تهران ۲
فجرسپاسی شیراز یک – آلومینیوم اراک صفر