باید در راستای توسعه ورزش در محیط های کارگری تلاش کنیم

به گزارش مهر تبریز، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی در نشست هم اندیشی سرپرستان انجمن ها و هیات های ورزش کارگری آذربایجان شرقی، ورزش را عامل اصلی برای ایجاد محیطی سالم، شادابی و نشاط و سلامتی نیروی ارزشمند کارعنوان و تصریح کرد: بر همین اساس توسعه ورزش در محیط های کارگری امری ضروری است که تحقق آن تلاش بیشتر انجمن ها و هیات های ورزش کارگری استان را می طلبد .

میر احد حسینی با تاکید بر حمایت کارفرمایان در توسعه ورزش کارگری و تعریف منابع برای توسعه و ایجاد فضاهای ورزشی و توسعه اماکن ورزشی بر اساس مواد قانون کار گفت: توسعه و تکمیل اماکن ورزشی از اهداف اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی است چون مجموعه های فرهنگی ورزش کارگران نقش بسزایی در برخورداری آحاد این قشر از چنین اماکنی را دارند.

وی بر تدوین برنامه عملیاتی تقویم ورزش کارگری و برگزاری مسابقات و تورنومنت های ورزشی در سطح استانی و کشوری در سطوح مختلف کارگاهی استانی و ملی را مورد تاکید قرار داد و افزود: با توجه به اهمیت، جایگاه و نقش ورزش در بهره وری نیروی کار و راندمان تولید، می تواند در اقتصاد نقش آفرین باشد و شکوفایی کشور را به ارمغان آورد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی خاطر نشان شد: با توجه به تهدید سلامت کارگران در بخش های مختلف بدلیل آسیب های ناشی از مشاغل سخت و زیان آور و یا امراض ناشی از این قبیل کارها، توجه به امر ورزش می تواند به سالم سازی محیط و جلوگیری از بروز برخی مشکلات و آسیب های جسمی، روحی و روانی کارگران کمک کند.

بالفعل شدن ظرفیت های بالای ورزش کارگری استان نیازمند استعداد یابی است

مدیر امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سرپرست هیات ورزش کارگران آذربایجان شرقی تیز در این نشست گفت: انجمن ها و هیات های شهرستانی نقش بسزایی در توسعه ورزش کارگری در سطح استان و کشور ایفا می کنند و اقدامات آنها قابل تقدیر است.

پرویز پناهی افزود: بالفعل شدن ظرفیت های بالای ورزش کارگری برای قهرمانی در سطح ملی نیازمند استعداد یابی است و این امر به عنوان گامی مهم در توسعه و رشد ورزش کارگری جز با کمک انجمن ها و هیات های شهرستانی محقق نخواهد شد.

وی ادامه داد: هیات ورزش کارگران آذربایجان شرقی با تفکر و برنامه مداری، هدف گذاری، خرد جمعی با انجمن ها و هیات های شهرستانی، بدنبال توسعه ورزش کارگری است و بر همین اساس به عنوان هیات برتر کشوری از سوی فدراسیون ورزش کارگری جمهوری اسلامی ایران انتخاب شده است.

مدیر امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سرپرست هیات ورزش کارگران آذربایجان شرقی داشتن تقویم ورزشی مدون و برنامه ریزی اصولی را رمز موفقیت ورزش کارگری عنوان وتصریح کرد: تمامی انجمن ها و هیات ها با داشتن تقویم ورزشی برای رشته مربوطه می توانند طبق یک برنامه ریزی اصولی کارهای خود را انجام دهند.

گفتنی است در این جلسه مقرر شد کارگروه تخصصی با حضور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیر کل امور مالیانی استان و مدیران واحدهای کارگری در خصوص تبصره دو ماده ۸۰ قانون مالیت بر ارزش افزوده در روزهای آتی برگزار شود و در پایان نیز از انجمن ها و هیات های برتر با اهداء لوح تقدیر و جوایزی تجلیل به عمل آمد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پایگاه خبری تحلیلی مهر تبریز We would like to show you notifications for the latest news and updates.
رد
اجازه دادن به اعلان‌ها