با افزایش ظرفیت قطار مسافربری؛ دور جدید «جشنواره زمستانی ارس» از اول بهمن آغاز می شود
با افزایش ظرفیت قطار مسافربری؛ دور جدید «جشنواره زمستانی ارس» از اول بهمن آغاز می شود
مهرتبریز-معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس گفت: قطار رایگان تبریز-جلفا با ظرفیت بیشتری در مقایسه با سال های قبل خدمت رسانی خواهد کرد.

مهرتبریز-معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس گفت: قطار رایگان تبریز-جلفا با ظرفیت بیشتری در مقایسه با سال های قبل خدمت رسانی خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار ما، یوسف داداش زاده با اعلام این خبر گفت: این قطار روزانه ساعت ۷ صبح از تبریز به سمت جلفا و ساعت ۱۹ از جلفا به سمت تبریز حرکت خواهد کرد.

وی گفت: با توجه به اقلیم منطقه و تمایل حضور و خرید گردشگران در نیمه اول سال، ما در سازمان منطقه آزاد ارس برای توزیع مسافرت ها در طول سال برنامه های مختلفی را طراحی و اجرا کرده ایم که یکی از مهم ترینِ این برنامه ها، جشنواره زمستانی است.

داداش زاده افزود: اجرای جشنواره جریان سرمایه گذاری در تاسیسات گردشگری ارس را تقویت کرده و بازار نوپا و در عین حال قدرتمند ارس از شرایط عادی خود فاصله نگیرد چون بخش بزرگی از اقتصاد ارس با فعال بودن بازار این منطقه آزاد پویا است.

وی با اشاره به تغییر الگوهای سفر در کشور در پی افزایش بهای بنزین، گفت: یکی از اصلی ترین تغییرها، ریشه در شرایط تازه ای دارد که بعد از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و افزایش قیمت بنزین، الگوهای سفر را متفاوت کرده است.

معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری ارس در ادامه گفت: نکته امیدوار کننده تقویت بازارِ منطقه آزاد ارس است که به دنبال مستثنی شدن مناطق آزاد از مصوبۀ ثبت سفارش کالا رقم خورده است؛ متاسفانه سال قبل اصناف منطقه آزاد به دلیل الزام ثبت سفارش کالا، با مشکلات متعددی روبرو شده بودند.

یوسف داداش زاده اظهار کرد: یکی دیگر از تفاوت های جشنواره امسال با جشنواره های ادوار گذشته، ارائه تخفیف های قابل توجه است. امسال مقرر شده مراکز اقامتی و هتل ها به گردشگران تخفیف ۴۰ درصدی ارائه دهند و حداقلِ تخفیف مراکز پذیرایی و رستوران ها نیز ۲۰ درصد است.

وی افزود: علاوه بر قطار رایگان رفت و برگشت روزانه از تبریز به جلفا و بالعکس، تورهای یک روزه با همکاری شرکت های مسافرتی از مبداء شهرهای مختلف آذربایجان شرقی و استان های همجوار تدوین شده است که از اول بهمن به اجرا گذاشته می شود.

داداش زاده درباره برنامه های تدوین شده برای جشنواره زمستانی ارس، گفت: متناسب با ایام جشنواره اجرا برنامه های مناسبتی اجرا خواهد شد؛ از جمله برنامه های مناسبتی برای ایام فاطمیه، ایام الله دهه فجر و ویژه برنامه شهادت سردار قاسم سلیمانی در گرامیداشت یاد و خاطرۀ آن سردار پرافتخار و بزرگ کشورمان به اجرا درخواهد آمد.

همچنین، امسال علاوه بر برنامه های ثابت مثل برگزاری جُنگ های شادی، اجرای نورافشانی و انجام مسابقات فرهنگی و ورزشی، آثار راه یافته به مرحلۀ نهایی جشنوارۀ فیلم فجر، همزمان با تهران در سینمای تازه تاسیسِ ارس که در سالن همایش های پردیس این منطقه آزاد واقع است، اکران خواهد شد و این اتفاق، خود یکی از تفاوت های جشنواره امسال با ادوار گذشتۀ جشنواره است.