با حضور معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی؛ ۵ طرح عمرانی و خدماتی در شهرستان جلفا به بهره‌برداری رسید
با حضور معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی؛ ۵ طرح عمرانی و خدماتی در شهرستان جلفا به بهره‌برداری رسید
مهرتبریز-معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در سفر به شهرستان جلفا، 5 طرح عمرانی و خدماتی را در این شهرستان افتتاح کرد.

مهرتبریز-معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در سفر به شهرستان جلفا، ۵ طرح عمرانی و خدماتی را در این شهرستان افتتاح کرد.
به گزارش خبرنگار ما ،پروژه گازرسانی به روستای تاریخی و گردشگری اشتبین از توابع بخش سیه‌رود شهرستان جلفا، یکی از این طرح‌ها بود که در مدت دو سال و با اعتباری بالغ بر دو میلیارد تومان اجرا شده است.

افتتاح این طرح که با ۱۲ کیلومتر لوله‌گذاری و شبکه‌گذاری در یک منطقه کوهستانی و صعب‌العبور انجام شده است، ۱۵۲ خانوار ساکن در روستای اشتبین را از نعمت گاز طبیعی برخوردار می‌کند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی همچنین پل ارتباطی روستای میانه کرداحمد از توابع بخش سیه‌رود را افتتاح کرد.

این پل بر روی رودخانه حاجیلرچای و با اعتباری بالغ بر ۲۲۰ میلیون تومان در مدت ۶ ماه احداث شده است.

احداث این پل یکی از آرزوهای اهالی روستای میانه کرداحمد بود که سال‌ها با استفاده از یک پل چوبی با تحمل خطرات فراوان تردد می‌کردند.

خانه ملاقات مرزی در مرز ایران با ارمنستان دیگر پروژه‌ای بود که با حضور معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

همچنین با حضور رحمتی، مزرعه پرورش خاویار در شهر سیه‌رود با سرمایه‌گذاری سه میلیارد تومانی بخش خصوصی به بهره‌برداری رسید.

این مزرعه قابلیت تولید ۲۰ تن خاویار در سال را دارد و با افتتاح آن برای ۵ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد شده است.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی همچنین ساختمان اداری امور مالیاتی هادی‌شهر را با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان افتتاح کرد.

این ساختمان در زمینی به مساحت ۱۵۰۰ مترمربع و زیربنای ۵۰۰ مترمربع احداث شده و با بهره‌برداری از آن، اهالی هادی‌شهر از مراجعه به اداره مالیاتی جلفا بی‌نیاز می‌شوند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی همچنین در نشستی با اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار جلفا، مسائل و مشکلات این شهر را بررسی کرد.