ساماندهی حدود چهار هزار معتاد متجاهر در تبریز
ساماندهی حدود چهار هزار معتاد متجاهر در تبریز
مهرتبریز-رئیس هیئت مدیره موسسه خیریه نجات سبز آذربایجان از ساماندهی حدود چهار هزار معتاد متجاهر کلانشهر تبریز در مرکز ماده ۱۶ تبریز خبر داد.

​به گزارش مهر تبریز، محمدعلی نصرتی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه علی رغم خیلی از محدودیت ها این مرکز موفق عمل کرده است؛ چرا که با وجود این مرکز دیگر شاهد حضور معتاد متجاهر درجامعه نیستیم، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، سه هزار و ۹۵۸ معتاد متجاهر برای درمان در این مرکز پذیرش شده‌اند، که ۴۷ درصد آنها با شکایت خانواده‌ها و ۵۳ درصد با دستگیری توسط پلیس به این مرکز منتقل شده‌اند.

وی تصریح کرد: ۳۱ درصد از معتادان پذیرش شده در این مرکز به اعتیاد شیشه، ۳۳ درصد به مرفین، ۲۷ درصد به شیشه و مرفین و ۹ درصد به حشیش یا گل اعتیاد داشته‌اند.

وی اظهار کرد: ۳۸ درصد از معتادان در حال درمان در این مرکز، شاغل و ۵۲ درصد بیکار هستند و ۱۰ درصد دیگر نیز به تحصیل اشتغال داشته‌اند.

​رئیس هیئت مدیره موسسه خیریه نجات سبز آذربایجان ادامه داد:  ۲۷ درصد از افراد پذیرش شده در مرکز ماده ۱۶ تبریز متاهل و ۶۴ درصد مجرد هستند و مابقی متارکه کرده‌اند. همچنین، ۷۷ درصد از معتادان متجاهر تحت درمان در این مرکز، تحصیلاتِ زیر دیپلم، ۶ درصد دیپلم و ۲ درصد لیسانس و به بالاتر دارند.

​نصرتی با اشاره به نتایج پیمایش تلفنی از ۲۶۷۰ خانواده در هشت ماه گذشته اظهار کرد: ۲۹ درصد از معتادانِ در حال درمان در مراکز ماده ۱۵ و ۱۶ در آذربایجان شرقی، در حالت پاکی ماندگار هستند که این امر دستاورد ارزشمندی است.

​سرهنگ حمید علی باغبان نیز در پایان این نشست با اشاره به ۴ محور مهم در خصوص اعتیاد، از جمله علل اعتیاد، مراحل اعتیاد، درمان‌های شناخته شده و مراقبت بعد از خروج و توجه به این موضوعات افزود: قطعاً مراحل خودنگهداری نیز در ادامه این روند تأثیرگذار خواهد بود.

 

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵