تاریخ انتشار : شنبه 7 جولای 2018 - 16:08
کد خبر : 8162

بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب، بالغ بر ۵٢ میلیارد تومان / پرداخت ٩٧٠ میلیارد تومان از بابت تعهدات درمانی در سال ۹۶

بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب، بالغ بر ۵٢ میلیارد تومان / پرداخت ٩٧٠ میلیارد تومان از بابت تعهدات درمانی در سال ۹۶

مهرتبریز: در آستانه هفته تأمین اجتماعی نشست خبری مدیرکل و مدیر درمان تأمین اجتماعی استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

مهرتبریز: در آستانه هفته تأمین اجتماعی نشست خبری مدیرکل و مدیر درمان تأمین اجتماعی استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

به گزارش مهر تبریز،، جعفر سمساری، مدیر کل تأمین اجتماعی استان و دکتر جمال الدین نیکنامی، مدیر درمان تأمین اجتماعی استان در آستانه هفته تأمین اجتماعی با حضور در نشست خبری، ضمن ارائه گزارش عملکرد تأمین اجتماعی استان، به سؤالات خبرنگاران پاسخ دادند.


با اجرای قانون بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب، بالغ بر ۵٢ میلیارد تومان از جرائم کارفرمایان مشمول بخشودگی شد

جعفر سمساری، مدیر کل تأمین اجتماعی استان در این نشست خبری، با اشاره به اینکه مطالبات معوق سازمان تأمین اجتماعی از کارگاههای تحت پوشش بالغ بر ۵٣٠ میلیارد تومان می باشد، از وصول ٢۵۶٧ درخواست بخشودگی جرائم از دهم اردیبهشت ماه لغایت دهم تیر ماه ٩٧، در قالب قانون بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب خبر داده و افزود بر این اساس ١٩١ میلیارد تومان از بدهی های معوق کارگاههای مشمول قانون تأمین اجتماعی، تقسیط و بالغ بر ۵٢ میلیارد تومان از جرائم تأخیر پرداخت حق بیمه مشمول بخشودگی شده اند.
مدیر کل تأمین اجتماعی استان، با تأکید بر نقش سازمان تأمین اجتماعی در جهت تحقق شعار سال، اقدامات سازمان در جهت بهبود فضای کسب و کار را تشریح  و اذعان داشت تسهیل صدور کارت بازرگانی، تسهیل بازرسی از دفاتر قانونی با بازرسی از دفاتر مربوط به آخرین سال مالی، تقسیط بلند مدت بدهی های کارفرمایان مدیون و نیز اجرای بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب از جمله اقدامات سازمان تأمین اجتماعی در جهت بهبود فضای کسب و کار بوده است.

طرح مشوق های بیمه ای سهم کارفرما در جهت رونق تولید و اشتغال اجرا می شود

جعفر سمساری همچنین با تأکید بر اینکه رابطه معناداری میان اشتغال و توسعه تأمین اجتماعی وجود دارد، تأمین اجتماعی پایدار را پیش نیاز دستیابی به عدالت اجتماعی دانسته و تصریح کرد سازمان تأمین اجتماعی همعرض با دستگاههای فرهنگی و رسانه ای در این حوزه نقش آفرینی نموده و قطعا عزم سازمان بر این است که با استفاده از  پتانسیلهای موجود، در جهت تحقق شعار سال گام بردارد.
وی از اجرای طرح مشوق بیمه ای سهم کارفرما در راستای تحقق بسته های رونق تولید و اشتغال در استان همگام با سراسر کشور خبر داده و تصریح کرد، کارگاههای تولیدی و خدماتی که دارای مجوز فعالیت معتبر از مراجع رسمی کشور بوده و حداقل دارای دو نفر نیروی کار تحت پوشش بیمه باشند، می توانند با بکارگیری بیکاران دارای مدرک کارشناسی و بالاتر که حداقل سه ماه از ثبت نام آنها در مراکز کاریابی و مشاوره سپری شده است، مطابق ضوابط مقرر، از ٢٠ درصد معافیت حق بیمه سهم کارفرما برخوردار گردند.

پرداخت ٢٢٠٠ میلیارد تومان از بابت تعهدات بلند مدت اداره کل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی در سال ٩۶

مدیر کل تأمین اجتماعی استان با بیان اینکه ٢٨ شعبه اصلی، ٧ شعبه اقماری و ٨ کارگزاری رسمی به ارائه خدمات به ذینفعان در سطح استان اشتغال دارند، اذعان داشت بالغ بر ۶٧٨ بیمه شده اصلی و ١۶٧ نفر مستمری بگیر و بازنشسته تحت پوشش تأمین اجتماعی استان می باشند و طی سال ٩۶ از بابت تعهدات بلند مدت، شامل حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران، ٢٢١۵ میلیارد تومان در استان هزینه شده که این رقم در سه ماهه اول سال ٩٧ بالغ بر ۵۶۴ میلیارد بوده است.
وی تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری استان را نیز ١٢ هزار نفر دانسته و افزود، ماهانه ١۴ میلیارد تومان از بابت مقرری به مشمولین بیمه بیکاری پرداخت می گردد.

٨٠ درصد خدمات مشتریان به صورت الکترونیکی ارائه می گردد

مدیر کل تأمین اجتماعی، توسعه خدمات غیر حضوری همگام با توسعه شعب تابعه را از اقدامات موثر سازمان در جهت تسهیل امور مخاطبین در طی سالهای اخیر دانسته و گفت، در حال حاضر بیش از ٨٠ درصد خدمات مرتبط با مشتریان به صورت الکترونیکی انجام می گردد.
وی ارائه لیست حق بیمه، ابلاغ الکترونیکی احکام مطالباتی، صدور برگ پرداخت حق بیمه، مشاهده سوابق بیمه شدگان و مشاهده احکام و فیش حقوقی مستمری بگیران را از جمله خدمات غیرحضوری سازمان عنوان نموده و افزود، با تکمیل پروژه پرونده الکترونیک و نیز تعمیم نسخه درمانی الکترونیکی به مراکز غیر ملکی سازمان، حلقه خدمات غیر حضوری سازمان تکمیل و شاهد تحولی بنیادین در خدمات سازمان خواهیم بود.

در راستای ارتقای کمی و کیفی خدمات، میز خدمت در شعب تأمین اجتماعی مستقر می گردد

جعفر سمساری، با بیان اینکه میز خدمت در جهت ارائه خدمات کمی و کیفی سریع و آسان به مخاطبین در تمامی شعب تابعه استان مستقر شده است، اذعان داشت، سیستمهای سنتی ارائه خدمات در حال حاضر پاسخگوی مراجعین نبوده و لذا سازمان تأمین اجتماعی ضمن حذف فرآیندهای زائد اداری و ادغام فرآیندهای مشابه و فاقد ارزش افزوده، غنی سازی شغلی کارکنان و تربیت نیروی کار چند پیشه را در دستور کار قرار داده و در جهت مدیریت تفویض اختیار و ارائه خدمات با ساختار فرآیند گرا، گام بر می دارد.

پرداخت ٩٧٠ میلیارد تومان از بابت تعهدات درمانی در سال ٩۶

دکتر جمال الدین نیکنامی، مدیر درمان تأمین اجتماعی استان نیز در این نشست خبری،  با اشاره به وجود ۴٠٠ تخت در بیمارستان های استاد عالی نسب و  ٢٩بهمن تبریز مجموع تختهای ویژه را ۴٨  تخت عنوان نموده و گفت: با ٣ درمانگاه در شهر تبریز و ٩درمانگاه در شهرستانهای استان به جمعیت استان آذربایجان شرقی در حال ارائه خدمات هستیم.
دکتر نیکنامی، عملکرد مدیریت درمان در سال ٩۶ را بالغ  بر ٩٧٠ میلیارد تومان با سهم درمان مستقیم ٢٨٠ میلیارد تومان و درمان غیر مستقیم ۶٩٠ میلیارد تومان ارزیابی نموده و افزود که با تلاش مسئولین ذیربط بخشی از مطالبات طرف های قرارداد پرداخت گردیده است.
مدیر درمان استان ضمن تقسیم بندی اقدامات به کمّی و کیفی از تخصیص ١٠ میلیارد تومان به حوزۀ خرید دستگاههای پزشکی خبر داده و افزود راه اندازی سه دستگاه رادیولوژی دیجیتال شیماتسو و بهره برداری سی تی آنژیو ١٢٨ اسلایس بیمارستان استاد عالی نسب با ارزش واقعی ٩ میلیارد تومان انجام شده که دستگاهی با این کیفیت در شمالغرب کشور نوید ارائه خدماتی بهینه برای ذینفعان را می دهد و با افتتاح رسمی آن در هفتۀ تأمین اجتماعی از اعمال تهاجمی تشخیصی نظیر آنژیوگرافی کاسته خواهد شد.
وی پروژه حذف دفترچه در قسمت بستری و سرپایی تمامی مراکز درمانی ملکی و ارائه تمامی خدمات موجود از طریق کدملی و همچنین ایجاد سیستم LDR   بر اساس استانداردهای وزارت بهداشت را بعنوان اقداماتی درخور توجه یاد کرد و اذعان نمود، تشکیل پرونده برای بیماران مزمن تحت پوشش سازمان و راه اندازی سیستم ارجاع به مراکز ملکی از شهرستانهای تابعه نیز از جمله اقدامات سال٩۶ محسوب می شود.

مراکز درمانی در سطح استان توسعه می یابد


دکتر نیکنامی با اشاره به افتتاح ساختمان جدید درمانگاه تخصصی بیمارستان ٢٩بهمن، از پیشرفت ٣۵درصدی عملیات ساخت مرکز بهداشتی و درمانی شهرستانهای عجب شیر و ١٠ درصدی ملکان  مجموعاً با اعتبار ١۴ میلیارد تومان، افتتاح درمانگاه هشترود در ایام ا… دهۀ فجر سالجاری و تصویب احداث درمانگاه بستان آباد خبر داد و افزود، در راستای استقرار عدالت اجتماعی و بهره مندی تمامی بیمه شدگان و مستمری بگیران از خدمات درمانی سازمان تمامی درمانگاههای شهرستانهای استان از تک شیفته به دوشیفته ارتقاء پیدا کرده اند و بر اساس همین چشم انداز در تلاشیم شهرهای دیگر استان همچون اسکو، سهند، صوفیان، هریس و کلیبر نیز درمانگاه داشته باشند.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان، همچنین با اشاره به تمدید اعتبارگواهینامه مدیریت کیفیت iso٩٠٠١:٢٠١۵  در ستاد مدیریت درمان و درمانگاههای تابعه و اخذ رتبه های اول و دوم اعتباربخشی توسط بیمارستانهای تامین اجتماعی استان؛ راه اندازی سیستم pacs در بیمارستان ٢٩بهمن و امکان رویت اقدامات تشخیصی در تمامی مونیتورها از جمله ایستگاههای پرستاری و محیطهای خارج از بیمارستان توسط پزشکان را زمینه ای برای تسریع روند تشخیص و درمان بموقع بیماران و همچنین بایگانی و بازیابی اطلاعات با قابلیت اتصال به His عنوان نمود.
دکتر نیکنامی راه اندازی سیستم بازیافت فاضلاب بیمارستان استاد عالی نسب در راستای تصفیه ۴٠٠متر مکعب آب روزانۀ مصرفی که قابلیت تأمین آب فضای سبز بیمارستان را دارد از جمله اقدامات درخور توجه مطرح نموده و اذعان داشت، حتی شهرداری منطقه راغب عقد قرارداد جهت استفاده از آب تصفیه شده می باشد.
وی همچنین در خصوص احداث بیمارستان ٣٢٧ تختخوابی خاوران خاطرنشان کرد با توجه به وجود مشکلات بانکهای جهانی و عدم امکان حضور شرکتهای خارجی؛ تصمیم به احداث ساختمان بیمارستان توسط شرکت خانه سازی گرفته شده است که نقشه های فاز ١ و ٢ در حال انجام می باشد و یک هفته بعد از حل امورات مربوط به سند و واگذاری زمین مذکور، عملیات احداث آغاز خواهد گردید.

print

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.