برای استقبال از مسافران و گردشگران نوروزی تمامی دستگاه‌ها پای کار آیند
برای استقبال از مسافران و گردشگران نوروزی تمامی دستگاه‌ها پای کار آیند
مهرتبریز-محسن محمدزاده در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر منطقه آزاد ارس اظهار داشت: ما در نوروز سال گذشته، شاهد ورود ۲۹۷ هزار خودرو غیربومی بودیم که این امر منجر به تبدیل این منطقه به مقصد اول سفر در شمالغرب کشور شد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛وی تصریح کرد: برای استقبال از مسافران و گردشگران نوروزی باید تمامی دستگاه‌ها به‌صورت هماهنگ پای کار آیند تا شاهد پذیرایی ایده‌آل از آنان همانند سال گذشته باشیم.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس یادآور شد: در ۱۱ ماهه اول سال ۱۴۰۲ شاهد ورود ۲ میلیون و ۸۰۸ هزار خودرو غیربومی به منطقه بوده‌ایم که این آمار در ۱۲ ماه سال ۱۴۰۱، یک میلیون و ۶۲۰ هزار خودرو بوده و نشان دهنده افزایش ورود به مسافران و گردشگران به منطقه آزاد ارس در طول سال است و به تبع آن نیز افزایش ورود خودرو‌های غیربومی به این منطقه در ایام نوروز ۱۴۰۳ پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: در کنار رشد ورود خودروهای غیربومی در طول سال، شاهد افزایش ورود مسافر با ناوگان ریلی به منطقه هستیم بطوریکه تا پایان دی ماه ۱۰۹ هزار مسافر با قطار به منطقه آزاد ارس وارد شده‌اند که این آمار در کل سال ۱۴۰۱، ۹۸ هزار نفر بوده است.

محمدزاده با بیان اینکه ترافیک در ایام پیک سفر به‌عنوان موضوع مهم باید اولویت تمام دستگاه‌های مربوطه باشد، ابراز کرد: باید از ورود خودروهای سنگین به داخل شهر جلوگیری شده و تمهیدات لازم جهت ممانعت از انسداد مسیرهای اصلی و فرعی به‌علت ترافیک در اولویت تمام دستگاه‌ها باشد.

وی متذکر شد: باتوجه به تقارن ماه مبارک رمضان با ایام نوروز، برنامه‌های متناسب فرهنگی جهت اجرا درنظر گرفته شده و همچنین نظارت‌های لازم درخصوص کمبود اقلام ضروری، وضعیت مراکز تجارتی و اقامتی، اسکان مسافران در مدارس، قیمت محصولات و … صورت خواهد پذیرفت.

آماده‌سازی پایگاه‌های اورژانس و جمعیت هلال احمر، پارکینگ پاسگاه ریاحی، تردد در محور نوار مرزی، نحوه استقبال از مسافران و گردشگران در امام‌زاده‌های سطح منطقه، توزیع آرد و اقلام ضروری مازاد، بنرهای هشدار دهنده و اطلاع‌رسانی، نظرسنجی با QR کد، تجهیز مراکز سلامت و درمانگاه، تمهیدات اسکان در مدارس و مقابله با سد معبر از دیگر مباحث مطروحه در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر منطقه آزاد ارس بود.

 

  • منبع خبر : آرمان تبریز