برای تامین میوه شب عید و کالاهای اساسی در آذربایجان شرقی هیچ مشکلی وجود ندارد
برای تامین میوه شب عید و کالاهای اساسی در آذربایجان شرقی هیچ مشکلی وجود ندارد

مهرتبریز- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی برنامه های این سازمان برای تأمین و توزیع مناسب میوه در آستانه سال جدید و ماه مبارک رمضان را تشریح کرد. به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛، اکبر فتحی با حضور در استودیوی بخش خبری ۱۹٫۳۰ و ۲۳ شبکه سهند گفت: ما معمولا زمان های پیک مصرف […]

مهرتبریز- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی برنامه های این سازمان برای تأمین و توزیع مناسب میوه در آستانه سال جدید و ماه مبارک رمضان را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛، اکبر فتحی با حضور در استودیوی بخش خبری ۱۹٫۳۰ و ۲۳ شبکه سهند گفت: ما معمولا زمان های پیک مصرف را داریم که یکی از این زمان ها ایام پایانی سال است،  همیشه در این ایام بازار میوه و مواد غذایی مورد نیاز مردم، گرم و داغ می شود و مردم برای تأمین مایحتاج خود، روانه بازار می شوند؛ امسال هم برای اینکه ما بتوانیم بازار را تنظیم بکنیم و تعادلی بین عرضه و تقاضا به وجود بیاید اتحادیه تعاون روستایی به عنوان مباشر انتخاب شده و خرید دو قلم میوه از جمله پرتقال و سیب را انجام داده است. این میوه ها در سردخانه های استان موجود است و به اندازه کافی هم تامین شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی اضافه کرد: عرضه میوه و سایر اقلام امسال از بیستم اسفند ماه در بیست نقطه از شهر تبریز با پشتیبانی که شهرداری انجام می دهد و محل غرفه ها را مشخص کرده است انجام می گیرد امسال این عرضه به حالت نمایشگاهی اجرا می شود و تفاوتی که با سال های قبل دارد این است که کمی زودتر آغاز می شود. در سایر شهرستان ها هم توسط تعاونی مصرف روستایی عرضه خواهد شد.

فتحی بیان کرد: در سنوات گذشته ما فقط دو قلم کالا را عرضه می کردیم اما امسال به جهت مصادف شدن با ماه مبارک رمضان مقرر شده است که برنج و شکر به قیمت دولتی، مرغ منجمد و گوشت قرمز منجمد هم از نوع گوسفندی و هم گوساله در همان محل ها و نمایشگاه ها به قیمت دولتی عرضه شود.حتی در مورد سایر کالاها مثل قند و روغن نیز با هماهنگی که با کارخانه های تولید کننده آنها صورت گرفته است مقرر شده این کالاها نیز با تخفیف ۱۵ درصدی عرضه شوند.

گفتنی است در آستانه عید نوروز و ماه مبارک رمضان برنج تایلندی به میزان ۲۱۴۱ تن، برنج هندی ۷۳۴ تن، شکر خانوار۴۰۰ تن ، شکر صنف ۱۷۸۰تن ، گوشت مرغ منجمد ۴۸۰ تن ، گوشت قرمز منجمد۹۶۰ تن گوساله و ۲۴۰تن گوسفندی به قیمت های مصوب تنظیم بازاری در  استان آذربایجان شرقی در حال توزیع  می باشد.