برخی از شرکت‌ها تاکنون حسابرسی نشده‌اند/ تفریغ بودجه در حال بررسی است
برخی از شرکت‌ها تاکنون حسابرسی نشده‌اند/ تفریغ بودجه در حال بررسی است

مهرتبریز-رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تبریز گفت: حسابرسی سازمان‌ها زمانی ارزشمند و موثر خواهد بود که در زمان مقرر و به‌روز انجام شود، اما متأسفانه برخی از شرکت‌های شهرداری تاکنون حسابرسی نشده‌اند. به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ علی نوای‌باغبان با بیان اینکه حسابرسی‌ها باید به‌روز باشد، اظهار کرد: در گذشته خدمات زیادی […]

مهرتبریز-رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تبریز گفت: حسابرسی سازمان‌ها زمانی ارزشمند و موثر خواهد بود که در زمان مقرر و به‌روز انجام شود، اما متأسفانه برخی از شرکت‌های شهرداری تاکنون حسابرسی نشده‌اند.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ علی نوای‌باغبان با بیان اینکه حسابرسی‌ها باید به‌روز باشد، اظهار کرد: در گذشته خدمات زیادی صورت گرفته و باید ما نیز تلاش کنیم تا حسابرسی‌ها به‌روز شود.
وی افزود: حسابرس سازمان‌ها برای سال ۹۹ در بهمن انتخاب شده و این نشان از تأخیر در حسابرسی است.
باغبان با اشاره به اینکه قانون تاکید دارد حسابرس باید در تیرماه همان سال انتخاب شود، گفت: به‌دلیل تاخیر در انتخاب حسابرس، برخی از گزارش‌های حسابرسان سال ۹۸ روز گذشته به کمیسیون رسیده و امکان جلوگیری از انحراف در بودجه را از بین می‌برد.
رییس کمیسیون بودجه گفت: ارزش حسابرسی زمانی است که حسابرس در ابتدای سال انتخاب شده و کارش را آغاز کند و گزارش‌های خود را به‌روز به شورا و شهرداری ارائه کند.
وی کار حسابرس را تطبیق سیستم مالی با استانداردهای روز مالی و حسابداری خواند و افزود: متاسفانه برخی شرکت‌ها مانند شرکت توسعه عمران تاکنون حسابرسی نشده‌اند در حالی که کارهای مالی بسیاری را انجام داده‌اند.
باغبان با بیان اینکه از هفته آینده گزارش کمیته حسابرسی به شورا ارائه می‌شود، گفت: تفریغ بودجه سال ۹۹ در دست بررسی بوده و پس از اتمام به صحن شورای شهر خواهد آمد.