برقراری سفرهای نوروزی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شود
برقراری سفرهای نوروزی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شود

به گزارش مهر تبریز، شصت و سومین جلسه ستاد فرماندهی مدیریت مقابله با کرونا به ریاست رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و با حضور اعضای ستاد فرماندهی مدیریت کرونا روز دوشنبه، بیست و سوم اسفند ماه ۱۴۰۰ در سالن کنفرانس حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد. دکتر بهمن نقی پور در این جلسه ضمن عرض تبریک  […]

به گزارش مهر تبریز، شصت و سومین جلسه ستاد فرماندهی مدیریت مقابله با کرونا به ریاست رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و با حضور اعضای ستاد فرماندهی مدیریت کرونا روز دوشنبه، بیست و سوم اسفند ماه ۱۴۰۰ در سالن کنفرانس حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد.
دکتر بهمن نقی پور در این جلسه ضمن عرض تبریک  فرار رسیدن نیمه شعبان با تقدیر از زحمات و تلاش های فعالان نظام سلامت در مقابله با کرونا، اظهار کرد: مسئولین واحدها برای تکمیل واکسیناسیون پرسنل و کارکنان مراکز بهداشتی و درمانی خود اهتمام جدی داشته باشند.
وی با اشاره به فرا رسیدن عید نوروز و پیش بینی افزایش رفت و آمدهای خانوادگی و سفرهای نوروزی به استان آذربایجان شرقی گفت: ضروری است دستور العمل های لازم جهت اطلاع رسانی مکان و زمان مراکز نمونه گیری و واکسیناسیون  همچنین آخرین دستورالعمل های مربوط در این زمینه توسط معاونت بهداشت و درمان به کلیه مراکز بهداشتی درمانی و مراکز اقامتی وگردشگری و رسانه های مجازی و…استان ارسال شود.
دکتر نقی پور با اشاره به ضرورت توجه به فرهنگ سازی و ترویج “سفر سالم و ایمن ” اظهار کرد: تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی  و ارائه بروشورهای آموزشی در مبادی ورودی شهرها در اولویت برنامه های مجموعه های مرتبط باید قرار گیرد.
وی با تاکید بر ارزیابی عملکرد مراکز بهداشتی و درمانی گفت: مقرر شده است واحد ارزیابی عملکرد و بازرسی دانشگاه ، عملکرد مراکز بهداشتی ودرمانی را در خصوص  کرونا به صورت هفتگی آماده کرده و به دفتر ریاست دانشگاه گزارش کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: ضروری است  در راستای توجه به موضوع مرگ ومیر ناشی از کووید ۱۹، کمیته علمی با همکاری معاونت درمان، معاونت بهداشت و معاونت تحقیقات و فن آوری در دانشگاه علوم پزشکی تبریز تشکیل جلسه فوری دهد و مسایل مرتبط مورد بررسی و مطالعه قرار گرفته  و واحدهای اجرائی از نتایج این تحقیقات بهره مند شوند.

دکتر نقی پور در خصوص تجویز داروهای خارج از پروتکل های بهداشتی و درمانی برای بیماران کرونایی توسط پزشکان گفت: معاونت های درمان ، غذا ودارو، و سازمان نظام پزشکی به این مسئله حساس بوده و این موضوع مورد رصد دقیق قرار گیرد و نتایج انجام اقدامات در جلسه آتی ستاد کرونا ارائه گردد.
دراین جلسه معاونت های درمان، بهداشت و مدیران مراکز بهداشتی و درمانی به ارائه گزارش عملکرد واحدهای تحت مدیریت خود در خصوص مقابله با بیماری کرونا پرداختند و آمادگی کامل مراکز بهداشتی و درمانی به منظور افزایش ارائه خدمات و ایجاد رغبت به واکسیناسیون و افزایش دقت و بررسی رعایت پروتکل های بهداشتی مخصوصا در ایام نوروز را اعلام کردند.
بر اساس اطلاعات ارائه شده در این جسله، در حال حاضر از ۲۱ شهرستان استان ۳ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۱  شهرستان در وضعیت نارنجی و ۷ شهرستان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.
همچنین در حال حاضر ۴۲۲  بیمار مبتلا به کرونا در استان بستری هستند که ۱۶۶  نفر از آنها تحت مراقبت‌های ویژه و ۴۴  نفر از این تعداد نیز تحت دستگاه ونتیلاتور قرار دارند و متاسفانه ۷ نفر از بیماران کرونایی نیز فوت کرده اند.