برگزاری الکترونیکی دور دوم انتخابات مجلس در تبریز
برگزاری الکترونیکی دور دوم انتخابات مجلس در تبریز
مهر تبریز: رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی گفت: مرحله دوم انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو به صورت تمام الکترونیکی برگزار خواهد شد.

به گزارش مهر تبریز، تراب محمدی در جلسه ستاد انتخابات استان با اشاره به برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۲۱ اردیبهشت گفت: با تلاش عوامل هیئت‌های اجرایی و نظارت، دور اول انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در آذربایجان شرقی با سلامت و امنیت کامل برگزار شد و ان شاء الله مرحله دوم نیز با همین شرایط برگزار خواهد شد.

وی در مورد واجدان شرایط شرکت در دور دوم انتخابات اظهار کرد: متولدان قبل از ۲۲ اردیبهشت سال ۱۳۸۵ که اصلا رای نداده‌اند و افرادی که در مرحله اول رای داده‌اند فقط در همان حوزه انتخابیه مجاز به رای دادن خواهند بود.

محمدی خاطرنشان کرد: افرادی که در حوزه انتخابیه دیگری رای داده باشند نمی‌توانند در حوزه‌های مرحله دوم رای دهند.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی با بیان اینکه در دوم انتخابات، اسکن اثر انگشت رای دهندگان فعال خواهد شد گفت: تمام قوانین مرحله اول انتخابات در مرحله دوم نیز به قوت خود باقی است و اجرایی خواهد شد.

محمدی ادامه داد: انتخابات در حوزه تبریز، اسکو و آذرشهر به صورت تمام الکترونیکی برگزار خواهد شد که بر اساس آن اخذ رای، شمارش و تجمیع آرا الکترونیکی خواهد بود.

وی خطاب به روسای کمیته‌های ستاد انتخابات استان تاکید کرد: مشارکت قوی، رقابت واقعی، سلامت و امنیت چهار راهبرد مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات است که باید در دستور کار قرار گیرد.

دبیر ستاد انتخابات آذربایجان شرقی نیز گفت: در دورم دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان ۱۲ نفر برای ۶ کرسی باقی مانده رقابت خواهند کرد که چهار کرسی مربوط به حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر، یک کرسی مربوط به حوزه شبستر و یک کرسی مربوط به حوزه میانه است.

حسن حقیقیان افزود: در استان آذربایجان شرقی یک هزار و ۳۳۳ شعبه در دور دوم اانتخابات مجلس دوازدهم در نظر گرفته شده است.

مرحله نخست انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۱۱ اسفند سال گذشته برگزار و تکلیف ۱۳ کرسی از ۱۹ نماینده آذربایجان شرقی در دور اول مشخص شد.

در حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر روح اله متفکرآزاد با کسب ۱۰۹ هزار و ۸۹۹ رای معادل ۲۷.۳۶ درصد آرا و مسعود پزشکیان با ۹۵ هزار و ۹۹۳ رای معادل ۲۳.۹ درصد آرا در دور اول راهی بهارستان شدند.

علی جعفری آذر با ۶۷ هزار و ۵۵۲ رای، جواد عبادی با ۶۱ هزار و ۷۷۷ رای، علیرضا منادی۵۶ هزار و ۲۴۴ رای، رضا صدیقی ۵۵ هزار و ۱۷۷ رای، علی آجودان زاده ۵۳ هزار و ۹۲۲ رای، محمد حسین فرهنگی ۴۹ هزار و ۹۵۸ رای، سیدمحمدرضا میرتاج الدینی ۴۳ هزار و ۳۸۲ رای و علیرضا نوین با ۴۱ هزار و ۳۷۵ رای برای کسب چهار کرسی دیگر مجلس از این حوزه به دور دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه میانه نیز مریم عبدالهی در دور اول آرای لازم برای حضور در مجلس را کسب کرد و مهدی اسماعیلی و سیدمرتضی حسینی برای کسب کرسی دیگر این حوزه به دور دوم راه یافتند و در انتخابات شبستر نیز محمود طاهری و حسن غیاثی با کسب بیشترین آرا، در دور دوم برای راهیابی به مجلس با هم رقابت خواهند کرد.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵