برگزاری برنامه های هنری سبب آشنایی عمیق تر مردم نسبت به شهدا می شود
برگزاری برنامه های هنری سبب آشنایی عمیق تر مردم نسبت به شهدا می شود
مهر تبریز: هنرمند نقاش حاضر در کارگاه رسم شاهدانشیدایی، برگزاری برنامه های هنری با موضوع شهدا را سبب آشنایی عمیق تر مردم نسبت به شهدا دانست.

به گزارش مهر تبریز، هنرمند نقاش حاضر در کارگاه رسم شاهدانشیدایی، برگزاری برنامه های هنری با موضوع شهدا را سبب آشنایی عمیق تر مردم نسبت به شهدا دانست.

شبنم کسایی در جریان برگزاری کارگاه نقاشی شاهدان شیدایی با اشاره به تابلوی اثر نقاشی خود گفت: این اثر در خصوص شهید حسن جنگجو معروف به شهید فهمیده آذربایجان است که ماجرایی بسیار عجیب و شنیدنی حتی پس از شهادت دارند.

وی ادامه داد: این شهید با آن قد و قواره و سن کم خود، رشادت های زیادی نشان داده اند که دور از انتظار است.

کسایی با تاکید بر برپایی نمایشگاهی از این آثار در معرض بازدید عموم به همت نهادهای فرهنگی و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز گفت: برگزاری نمایشگاه هایی در معرض عموم می تواند در راستای آشنایی مردم با شهدا موثر واقع شود.

این هنرمند افزود: من تا قبل از این کارگاه، با این شهید بزرگوار آشنایی کاملی نداشته و نسبت به رشادت های ایشان غفلت کرده بودم که خوشبختانه این کارگاه سبب آشنایی بیشتر من با زندگی شهید شد.

گفتنی است کارگاه نقاشي «رسم شاهدان شيدايي» همزمان با برگزاري كنگره ۱۰ هزار شهيد استان با حضور نقاشان برجسته ملي و استان در روايت تصوير مقاومت و حماسه شهداي آذربايجان از پنجشنبه و جمعه، نهم و دهم آذرماه از ساعت ۱۰ صبح تا اذان مغرب و عشا در صحن مسجد تاريخي كبود تبريز به همت سازمان فرهنگي اجتماعي ورزشي شهرداري تبريز، شهرداری منطقه یک تبریز، شورای اسلامی شهر تبریز، بنیاد فرهنگی روایت فتح و انجمن هنر های تجسمی برگزار می شود.