برگزاری ۱۵ ویژه برنامه مختلف به مناسبت ایام فاطمیه در جنوب غرب تبریز
برگزاری ۱۵ ویژه برنامه مختلف به مناسبت ایام فاطمیه در جنوب غرب تبریز
مهرتبریز-شهردار منطقه ۷ تبریز از برگزاری ۱۵ ویژه برنامه مختلف به مناسبت ایام فاطمیه در جنوب غرب تبریز طی ۱۰ روز گذشته در جنوب غرب تبریز خبر داد.

مهرتبریز-شهردار منطقه ۷ تبریز از برگزاری ۱۵ ویژه برنامه مختلف به مناسبت ایام فاطمیه در جنوب غرب تبریز طی ۱۰ روز گذشته در جنوب غرب تبریز خبر داد.

به گزارش خبرنگار مادر تبریز؛ آدی بیگ اظهار کرد: همزمان با سراسر کشور، مراسم عزاداری و سوگواری شهادت دخت نبی مکرم اسلام(ص)حضرت فاطمه زهرا(س) با حضور عاشقان و دلدادگان خاندان عصمت و طهارت(ع) در بوستان قرآن برگزار شد.
وی افزود: این مراسم با مداحی و سخنرانی آقای خیابانی و مداحان نوجوان بوستان قرآن و قاری قرآن مهدی زارع برگزار شد.
شهردار منطقه ۷ تبریز همچنین از برگزاری سفره احسان حضرت فاطمه (س) در بوستان قرآن خبر داد و افزود: هدف از برگزاری این مراسم معنوی، تبیین و ترویج سیره حضرت فاطمه (س) است و یک نوع فرهنگ سازی در این شهر شده و همه بانوان در این مراسم به صورت گسترده و باشکوه شرکت کردند.
وی همچنین از برگزاری ویژه برنامه «در سوگ مادر» همزمان با ایام فاطمیه، در بوستان قرآن خبر داد و عنوان کرد: مراسم عزاداری «در سوگ مادر» همراه با مداحی و مراسم محفل انس با قرآن برای کودکان در بوستان قرآن برگزار شد.
آدی بیگ ادامه داد: در این مراسم علاوه بر مداحی، سوره انشراح توسط کودکان تشریح و حدیث کسا به نمایش درآمد.
شهردار منطقه ۷ تبریز گفت: همزمان با فرارسیدن ایام فاطمیه و سالروز شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) در راستای ایجاد فضای معنوی مناسب با این ایام، امور ارتباطات شهرداری منطقه با نصب بنرها و پرچم های سیاه عزا اقدام به فضاسازی در معابر و میادین سطح حوزه و همچنین در ساختمان اداری شهرداری منطقه کرده است.
آدی بیگ همچنین از برپایی ایستگاه های صلواتی در جنوب غرب تبریز طی چهار روز خبر داد و عنوان کرد: این ایستگاه به همت شهرداری منطقه ۷ تبریز و با مشارکت سپاه ناحیه امامت تبریز برپا شد.
وی خاطرنشان کرد: فضاسازی محیطی، پخش سرودهای مذهبی، توزیع نذری از جمله اقدامات صورت گرفته در این ایستگاه است.
شهردار منطقه ۷ تبریز همچنین از برگزاری نمایشگاه خوشنویسی «کشتی پهلو گرفته» در بوستان قرآن خبر داد و خاطرنشان کرد: آثار خطاطی با خودکار هنرجویان استاد خیابانی در ایام شهادت دخت نبی اکرم در بوستان قرآن تبریز برگزار شد.
وی همچنین از برگزاری «کلاس شهر» با موضوع خوشنویسی مردان آسمانی با حضور ۱۰۰ هنرجو در این ایام خبر داد.
آدی بیگ همچنین از برگزاری نمایشگاه بزرگ یاس نبی به مناسبت ایام فاطمیه و فرا رسیدن شهادت حضرت فاطمه زهرا با غرفه های حجاب و عفاف با همت شهرداری منطقه ۷ تبریز و مشارکت و همکاری حوزه ۱۵ ام السلمه و اهدای جوایز در بوستان قرآن خبر داد.
آدی‌بیگ با اشاره به ورود پنج شهید گمنام دفاع مقدس در ایام فاطمیه به تبریز، اظهار کرد: مراسم استقبال از شهید گمنام، با سخنرانی جناب سرهنگ قهرمان زاده و مداحی محمد میرزائی، چهارشنبه ۲۲ آذرماه ۱٤۰۲ مصادف با ۱۷ فاطمیه در مسجد امیرالمومنین واقع در فلکه شهرک نور، بعد از نماز مغرب و عشا برای خواهران و برادران برگزار شد که عزاداری باشکوهی بمناسبت این ایام برگزار شد.
وی ادامه داد: این مراسم همزمان از کانال روبیکا فکر انقلابی fekrenglabi به صورت زنده پخش خواهد شد.
شهردار منطقه ۷ تبریز در ادامه افزود: همزمان با ایام شهادت حضرت فاطمه الزهرا (س)، مراسم استقبال از شهدای گمنام، یادواره شهدا، روز پنجشنبه ساعت ۱۴ در مسجد امیر المومنین آخماقیه با حضور برادران و خواهران و سخنرانی حاج هادی نقدی و مداحی کربلایی حسین ملک زاده بمناسبت ایام فاطمیه برگزار شد.
آدی بیگ در ادامه اظهار کرد: روز پنجشنبه نیز ساعت ۱۸ مراسم استقبال از شهدای گمنام، در مسجد ۱۴ معصوم (ع) آخماقیه با حضور خواهران و برادران برگزار گردید.
شهردار منطقه ۷ تبریز با اشاره به مراسم وداع با شهدای گمنام در شهرک اندیشه، همزمان با شب شهادت حضرت فاطمه الزهرا (س) افزود: این مراسم روز شنبه، ۲۵ آذر بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد الزهرا (س)، در شهرک اندیشه با حضور برادران و خواهران برگزار می شود.
آدی بیگ با اشاره به برگزاری یادواره شهدای منطقه اخماقیه در مسجد امیرالمومنین، یادآوری کرد: همزمان با افتتاحیه دارالقرآن مکتب الزهرا(س)، با مداحی مداحان اهل بیت، حاج رسول زندی و کربلائی احمد کمالی و با سخنرانی فرمانده محترم قرارگاه عاشورا، سردار بابا زاده و حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا حسینی نیز روز جمعه ۱۷ آذر ماه از ساعت ۱۵ الی ۱۷ در مسجد امیرالمومنین (ع) برگزار شده است.
شهردار منطقه ۷ تبریز در پایان عنوان کرد: این مراسم ها با همکاری شهرداری منطقه ۷ تبریز، قرارگاه پهنه‌ای جهادی حضرت فاطمه (س)، هیئت امنای مسجد امیرالمومنین (ع)، پایگاه شهید صیاد شیرازی، گروه جهادی شهید فخیمی، گروه جهادی سفره آسمانی، حوزه ۱۵ ام السلمه (س) ، حوزه ۱۵ حضرت ابوالفضل (ع) و سپاه ناحیه امامت، پایگاه مقاومت بسیج امیرالمومنین (ع)، پایگاه مقاومت بسیج زینب کبری (س)، حوزه حضرت علی اصغر (ع)، حوزه ام ابیها (س) اندیشه، پایگاه چهارده معصوم(ع) و پایگاه ذوالفقار اندیشه برگزار گردید.
گفتنی است، پیکر مطهر پنج شهید گمنام دوران دفاع مقدس،طی هفته اخیر از طریق فرودگاه شهید مدنی وارد تبریز شدند، پیکر مطهر این شهیدان گمنام روز ۲۶ آذر همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) از میدان شهدای شهر تبریز تشییع و به پنج نقطه از استان شامل شیخ شهاب اهر، تیمورلوی بخش گوگان آذرشهر، فنی و حرفه ای تبریز، ترک میانه و پادگان پشتیبانی مراغه برای خاکسپاری انتقال داده می‌شوند.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵