برگزاری ۴۴ پیش نشست علمی کنگره ملی ۱۰ هزار شهید آذربایجان شرقی
برگزاری ۴۴ پیش نشست علمی کنگره ملی ۱۰ هزار شهید آذربایجان شرقی
مهر تبریز: رئیس کمیته علمی و پژوهشی کنگره ملی ۱۰ هزار شهید آذربایجان شرقی گفت: تاکنون ۴۴ پیش نشست علمی و پژوهشی برای کنگره ۱۰ هزار شهید استان ترتیب یافته است.

به گزارش مهر تبریز، جمالپور ادامه داد: از این تعداد ۱۵ نشست با حضور دانشگاهیان، نهاد‌ها و ادارات اجرایی در تبریز و ۲۹ نشست در شهرستان‌ها با مشارکت فرمانداری‌ها و ائمه جمعه برگزار شده است.

وی با بیان اینکه همه اقدامات کمیته علمی کنگره در قالب دو برنامه تبلور می‌یابد، از برگزاری همایش علمی نقش آذربایجان پیشرو در دفاع مقدس در تبریز خبر داد و گفت: این همایش چهارم آبان ساعت ۱۰ در دانشگاه پیام نور استان برگزار می‌شود.

جمالپور گفت: در این همایش به این نقش به صورت علمی پرداخت شده است تا به صورت منبع در تاریخ برای رجوع آیندگان به آن باشد چرا که فعالیت‌های آذربایجانی‌ها در کشور نمود داشته است و اکنون نیز در تحقق بیانیه گام دوم نیز پیشقدم باید باشند.

وی تعداد مقالات رسیده به این همایش را نزدیک ۷۰ مقاله اعلام کرد و گفت: روز پنجشنبه ۱۱ آبان ماه نیز جشنواره‌ای با حال و هوای فناورانه برگزار شده و برخی از کار‌های مهم فناوران استان در این جشنواره رونمایی و معرفی می‌شوند.
رئیس کمیته علمی و پژوهشی کنگره ملی ۱۰ هزار شهید آذربایجان شرقی با اشاره به ۱۸۴ دانشجو و ۱۳۰ طلبه شهید در استان گفت: بزرگترین آسیبی که در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت احساس می‌کنیم، این است که مهارت انتقال فرهنگ شهدا در ما ضعیف است.

جمالپور افزود: می‌خواهیم و احساس نیاز هم می‌کنیم که باید این کار انجام گیرد، اما متاسفانه مهارت لازم در ما وجود ندارد و البته برخی افراد نیز هستند که گاهی به صورت عمدی از آن جلوگیری می‌کنند مثلا آوردن سند ۲۰۳۰ به عرصه آموزش و پرورش نشان از این عمد بود.