بزرگترین مزایده عمومی معادن آذربایجان‌شرقی در آذرماه سالجاری برگزار می‌شود
بزرگترین مزایده عمومی معادن آذربایجان‌شرقی در آذرماه سالجاری برگزار می‌شود
مهر تبریز: مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی از برگزاری مزایده 359 فقره محدوده معدنی در استان خبر داد و گفت: این مزایده در بیست و نهم آذر امسال برگزار می‌شود.

به گزارش مهر تبریز، محمدجعفر عظمائی در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه این مزایده به لحاظ تعداد محدوده ها در نوع خود بی نظیر است؛ افزود: در بین 359 محدوده معدنی مورد نظر ۱۲۷ فقره پروانه بهره‌برداری سلب صلاحیت شده، 42 فقره گواهی کشف، 35 فقره مجوز برداشت، ۷۸ فقره پروانه اکتشاف، ۷۱ فقره محدوده اکتشاف و 6 فقره هم در قالب بسته سرمایه‌گذاری در این مزایده وجود دارد.

وی ادامه داد: اسناد و اطلاعات معادن مورد نظر در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت موسوم به “ستاد” منتشر شده و متقاضیان تا 18 آذر می توانند به اسناد دسترسی داشته و تا ۲۸ آذر فرصت دارند تا اطلاعات خود را تکمیل کنند.

دبیر شورای معادن استان با اشاره به اهمیت برگزاری مزایده محدوده های معدنی در اطلاع رسانی صحیح به جامعه هدف افزود: شفافیت، دسترسی آسان به اطلاعات و امنیت بالا از جمله مزایای مهم این سامانه است.

عظمائی اظهار کرد: از طریق مزایده عمومی در شرایط یکسان، افراد واجد شرایط صلاحیت‌های فنی و مالی که بالاترین قیمت را ارائه کنند؛ برنده مزایده خواهند بود.

وی ادامه داد: برخی از معادنی که سال گذشته واگذار شده بودند امسال به دلیل عدم ایفای تعهدات، دوباره در مسیر مزایده قرار گرفته و واگذار می شوند.

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: از ۶۱ نوع ماده معدنی در استان بیش از ۳۰ نوع ماده معدنی و یا به عبارتی از تمام گروه های معدنی اعم از پلی متال، فلزی و زغال سنگ در بین معادن مزایده امسال وجود دارد.

محمدجعفر عظمای تصریح کرد: با توجه به انفال بودن معادن، بر اساس ماده ۲۰ قانون معادن، مکتشف یا بهره‌بردار در صورتی که به وظایف قانونی خودش عمل نکند؛ مکلف به سلب صلاحیت محدوده‌های معدنی هستیم.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵