بزرگداشت سالگرد شهادت سپهبد علی صیاد شیرازی در تبریز
بزرگداشت سالگرد شهادت سپهبد علی صیاد شیرازی در تبریز

به گزارش مهرتبریز، فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمالغرب نزاجا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سپهبد شهید علی صیاد شیرازی گفت: شهید صیاد شیرازی طراح عملیات‌های مختلف و تعیین کننده در دوران ۸ سال دفاع مقدس بود. امیر سرتیپ حاجیلو افزود: این شهید بزرگوار به همراه جمعی از فرماندهان عملیات‌های بزرگ و تعیین کننده‌ای را در منطقه […]

به گزارش مهرتبریز، فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمالغرب نزاجا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سپهبد شهید علی صیاد شیرازی گفت: شهید صیاد شیرازی طراح عملیات‌های مختلف و تعیین کننده در دوران ۸ سال دفاع مقدس بود.
امیر سرتیپ حاجیلو افزود: این شهید بزرگوار به همراه جمعی از فرماندهان عملیات‌های بزرگ و تعیین کننده‌ای را در منطقه جنوب کشور طراحی و ماشین نظامی رژیم بعثی عراق را منهدم کردند.
وی گفت: دوران ۸ سال دفاع مقدس درخشان‌ترین و مهمترین ایام تاریخ انقلاب اسلامی است که در راس آن شهید صیاد شیرازی از فرماندهان بلا منازع جنگ است.
امیر سرتیپ بازنشسته بختیاری، از همرزمان شهید صیاد شیرازی هم گفت: این شهید عزیز الگویی بزرگ برای همه ما بود، وی علیرغم ناباوری‌های بسیاری از فرماندهان مسئولیت بزرگی در ارتش جمهوری اسلامی ایران بر عهده گرفته بود و با متانت و حوصله و رعایت احترام در جایگاه اقتداری خاصی خدمت کرد.
وی خاطرنشان کرد: شهید صیاد شیرازی رفتاری متین و سنگین داشت و همه ما قبول کرده بودیم که علیرغم سن کم قابلیت‌های بزرگی دارد و هیچ چیزی از ارتشبد‌های زمان خود کم نداشت و نشان داد در اداره نیروی زمینی ارتش بسیار هوشمندانه و با تجربه است.
در پایان مراسم از خانواده معظم شهدای ارتش و شهدای مدافع حرم تجلیل شد.
سپهبد شهید علی صیاد شیرازی در سال ۱۳۲۳ در شهرستان درگز استان خراسان دیده به جهان گشود.
شور مذهبی و انقلابی از همان دوران جوانی در وی مشهود بود و از فرماندهان مکتبی ارتش جمهوری اسلامی پس از انقلاب اسلامی بود که در هشت سال دفاع مقدس درخشید.
صیاد شیرازی صبح روز شنبه ۲۱ فروردین ماه ۱۳۷۸ توسط منافقان کوردل جلوی در منزلش ترور شد و به درجه رفیع شهادت نائل آمد.