تاریخ انتشار : دوشنبه 23 می 2016 - 20:58
کد خبر : 1363

بهره‌برداری از پروژه تقاطع غیرهمسطح آخونی با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال

بهره‌برداری از پروژه تقاطع غیرهمسطح آخونی با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال

به گزارش مهر تبریز،شهردار تبریز در  این مراسم با بیان این‌که مردم تبریز، بافرهنگ، قدرشناس و متمدن هستند، گفت: با تمام توان هم‌قسم شدیم که در خدمت به شهر، به خصوص در پیگیری برنامه‌های تبریز ۲۰۱۸ لحظه‌ای از پای ننشینیم؛ البته معتقدیم این امر، بدون همراهی و مشارکت شهروندان میسر نخواهد بود. دکتر صادق نجفی خاطرنشان

به گزارش مهر تبریز،شهردار تبریز در  این مراسم با بیان این‌که مردم تبریز، بافرهنگ، قدرشناس و متمدن هستند، گفت: با تمام توان هم‌قسم شدیم که در خدمت به شهر، به خصوص در پیگیری برنامه‌های تبریز ۲۰۱۸ لحظه‌ای از پای ننشینیم؛ البته معتقدیم این امر، بدون همراهی و مشارکت شهروندان میسر نخواهد بود.

photo_2016-05-23_09-07-06.jpg

دکتر صادق نجفی خاطرنشان کرد: به نوبه خودم از مزاحمت‌هایی که این پروژه و همچنین خط دوم پروژه مترو در این مسیر ایجاد کرده است، عذرخواهی می‌کنم؛ با این حال باید نوید دهم که بیش از ۴ کیلومتر از خط دوم قطار شهری که این مسیز نیز جزوی از آن است، در داخل زمین، در حال پیگیری رسیده است. با اتمام این خط و همچنین اجرای خط سوم به صورت EPCF  ، در سال‌های آتی شاهد حرکت مترو در این محدوده خواهیم بود.

وی با اشاره به پروژه‌های مربوط به غرب تبریز گفت: حجم عملیات عمرانی پروژه‌ عظیم میدان آذربایجان، معادل چندین پروژه بزرگ بوده و امروز،  با سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیارد تومان در حال پیگیری است؛ این پروژه، از اقدامات تاریخی شهرداری تبریز است که بخشی از محدوده داخلی آن، شهریورماه بازگشایی خواهد شد.

دکتر نجفی با بیان این‌که پیشینه پارک بزرک تبریز مربوط به سال ۱۳۴۲ است، افزود: این پروژه بعد از سال‌ها بلاتکلیفی، در هفته‌های اخیر با مشارکت سرمایه‌گذاری به ارزش یک هزار میلیارد تومان، در فضایی به وسعت ۱۴۵ هکتار، آغاز شده و در قالب پارکی زیبا و مدرن، تا ۳۶ ماه دیگر تکمیل و موجب ارتقای ارزش افزوده این منطقه از شهر خواهد شد.

شهردار تبریز اضافه کرد: علی‌رغم مشکلات اقتصادی شهرداری‌ها، امروز شهرداری تبریز، در حال هزینه بیش از هزار میلیارد تومان برای توسعه عمرانی شهر است؛ در این راستا ۳۲۰۰ کارگر روزمزد در کارگاه‌های عمرانی شهر مشغول به کار هستند که این امر، از نقش‌آفرینی شهرداری تبریز در تامین اشتغال و تقویت زمینه‌های اجتماعی شهر حکایت دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، خاطرنشان کرد: تبریز، پنج دوره پایتخت کشور بوده و ۱۹ بار بر اثر زلزله‌های تاریخی، تخریب شده است اما هر بار با همت و غیرت مردان و زنانش، مجدداً آباد شده است.

دکتر نجفی با بیان این‌که امروز هر کسی بخواهد در مسیر توسعه شهر سنگ‌اندازی کند، به خود و شهرش، خیانت کرده است، افزود: مردم تبریز، آگاه‌ و زمان‌شناس هستند و فرق «خادم و خائن» و «کارآمد و ناکارآمد» و «صادق و غیرصادق» را به خوبی تشخیص می‌دهند.

شهردار تبریز در عین حال متذکر شد: ممکن است مشکلات و مسایلی پیش رو باشد اما قطعا مردم شاهدند که با همت خادمان شهر، تبریز به موفقیت‌های مهم در حوزه فرش دستباف، گردشگری، نگارگری و سایر دستاوردهای اجتماعی و بین المللی رسیده است.

وی در ادامه با گرامیداشت سوم خرداد سالروز حماسه فتح خرمشهر، گفت: در چنین روزی، شاهد بودیم که جوانان برومند کشورمان، مخلصانه و صادقانه، با کمترین امکانات جنگیدند و خرمشهر را از چنگ دشمنی که از همه امکانات سود می‌برد، در آوردند.

شهردار تبریز با تاکید بر این‌که امروز، باید منویات مقام معظم رهبری را مد نظر قرار دهیم، گفت: نجات کشور، تنها با تکیه بر مردم میسر خواهد شد؛ اقتصاد مقاومتی، در واقع، الگویی است که همین موضوع را در چشم‌اندازهای مشخص، ترسیم می کند؛  تنها در این صورت است که می‌توان به معضل مهم جامعه که همان اشتغال است، فایق بیاییم.

 رییس شورای اسلامی شهر تبریز:

تحول کمی و کیفی در اجرای پروژه‌های عمرانی بارز است

رییس شورای اسلامی شهر تبریز نیز در این مراسم سرعت و کیفیت پروژه‌های عمرانی شهرداری تبریز را بی‌سابقه توصیف کرد و افزود: در گذشته، هزینه اجرای چنین پروژه‌هایی بیشتر، سرعت‌شان کمتر و مزاحمت‌شان هم بیشتر بود.

شهرام دبیری خاطرنشان کرد: امروز، با تدابیری که شهرداری و شورای اسلامی شهر در پیش گرفته و همچنین به واسطه مدیریت همدل در سطح استان، شاهد تحول کمی و کیفی در اجرای پروژه‌های عمرانی هستیم.

photo_2016-05-23_07-44-56.jpg

وی با بیان این‌که به عنوان نمایندگان شهروندان، تمام تلاش خود را برای خدمت صادقانه، توسعه رفاه در سطح شهر و احیای جایگاه اولین‌های شهر به کار بسته‌ایم، گفت: کاهش آلودگی هوا از طریق توسعه ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی و بهبود زیرساخت‌های ترافیکی، از برنامه‌های مهم شورای شهر است؛ این برنامه با ایجاد پارک‌ها و توسعه ورزش‌های همگانی، قطعاً در خدمت سلامت شهروندان قرار گرفته است.

دبیری در عین حال گفت: اقدامات انجام‌یافته قطعاً هر قدر هم گسترده باشد، برای شهر بزرگی چون تبریز کافی نیست.

رییس شورای اسلامی شهر تبریز، با اشاره به این‌که شهروندان سالم باید در محیط سالم زندگی کنند، اظهار داشت: برنامه‌های متعددی برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی شهر داریم که طی همکاری با نهادهای مختلف فرهنگی و اجتماعی، مد نظر قرار گرفته است.

وی متذکر شد: جذب سالانه ۳ هزار میلیارد تومان حجم سرمایه‌گذاری در پروژه‌های عمرانی و خدماتی مورد نظر شهرداری و شورای اسلامی شهر قرار گرفته است که این امر، به معنی رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی برای جوانان است.

رییس شورای اسلامی شهر تبریز، اضافه کرد: در شرایطی که بودجه دولت و شهرداری محدود است، نیاز مبرم به جذب بخش خصوصی داریم و در عین حال، تلاش داریم تا با درآمدزایی از مناطق توسعه‌یافته و هزینه آن در مناطق کم‌برخوردار توسعه متوازن شهر را محقق کنیم.

دبیری با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری ۲۰۱۸ گفت: این موفقیت را به فال نیک می‌گیریم و همه باید برای حمایت از گردشگر و رونق اقتصادی تلاش کنیم که این امر، قطعاً حاوی فرصت‌های متعدد اشتغال خواهد بود.

 گفتنی است؛ تقاطع غیر همسطح آخونی، با طول عرشه ۱۵۲ متر، از ۵ دهانه برخوردار بوده و در راستای تکمیل رینگ میانی شهر، نقش تبادل ترافیکی و تسهیل عبور و مرور در این تقاطع را بر عهده دارد.

طرح روگذر آخونی با تلاش شهرداری منطقه ۴ و با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال به اتمام رسیده است.

این پروژه ارزشمند که نقش بسیار مهمی در کاهش بار ترافیکی ایفا خواهد کرد، در مدت زمانی کمتر از یک سال و با بهره گیری از تجربیات و تخصص نیروهای متخصص احداث گردیده است.

برای احداث این پل، ۶ پایه بتنی و ۶۶ عدد شمع ایجاد شده و حجم بتن ریزی در آن، ۴۷۰۰ متر مکعب، خاکریزی و زیرسازی ۱۵۰۰۰ متر مکعب و آسفالت ریزی آن ۱۵۰۰ تن است.

طبق پیش بینی های کارشناسانه که در مرحله مطالعاتی این پروژه انجام شده، تاثیرات مثبت ترافیکی طرح تقاطع غیر همسطح آخونی، نه تنها در منطقه، بلکه در طول مسیرهای منتهی به این تقاطع نیز کاملا مشهود خواهد بود.

print

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

مناقصات. آب