بهره‌برداری از ۷۳ پروژه‌ی شاخص با اعتباری بالغ بر ۱۸۸ میلیارد ریال در برق تبریز
بهره‌برداری از ۷۳ پروژه‌ی شاخص با اعتباری بالغ بر ۱۸۸ میلیارد ریال در برق تبریز
مهرتبریز--مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز از افتتاح و بهره‌برداری 73 پروژه‌ی شاخص، با اعتبار بالغ بر 188 ميليارد ريال در این شرکت به مناسبت چهل و يكمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي خبر داد.

مهرتبریز–مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز از افتتاح و بهره‌برداری ۷۳ پروژه‌ی شاخص، با اعتبار بالغ بر ۱۸۸ میلیارد ریال در این شرکت به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما؛ عادل کاظمی در تشریح طرح‌هایی که به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به بهره‌برداری رسیده یا عملیات اجرایی آن‌ها آغاز می‌شود، گفت: تعداد کل پروژه‌های قابل افتتاح شرکت ۲۶۰۷ فقره با اعتبار بالغ بر ۹۷۰ میلیارد ریال است.

کاظمی با بیان اینکه از کل پروژه‌های یاد شده، تعداد ۷۳ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۸۸ میلیارد ریال به عنوان پروژه‌های شاخص قلمداد می‌شوند، افزود: از این تعداد، ۵۵ پروژه با اعتبار بالغ بر ۱۴۹ میلیارد ریال در محدوده‌ی شهر تبریز، تعداد ۹ پروژه با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال در محدوده‌ی آذرشهر و تعداد ۹ پروژه با اعتبار ۱۸ میلیارد ریال در محدوده‌ی اسکو به عنوان پروژه‌های شاخص آماده‌ی بهره‌برداری در دهه‌ی فجر سال ۱۳۹۸ می‌باشند.

وی پروژه‌های مذکور را شامل بخش‌های اصلاح شبکه، توسعه‌ی شبکه، اصلاح روشنائی معابر، نیرورسانی، کاهش تلفات، ایجاد قدرت مانور و توسعه فیدر دانست.

وی با اشاره به اینکه۵۵  پروژه با اعتبار بالغ بر ۱۴۹ میلیارد ریال در محدوده‌ی شهر تبریز در ایام‌الله دهه‌ی فجر به بهره‌برداری می‌رسند، یادآور شد: تبدیل شبکه مسی به کابل خودنگهدار در روستای تازه‌کند، توسعه‌ی شبکه‌ی سلحشوران مرزداران، تامین برق کوی سوسنگرد و تامین برق مجتمع مسکونی – تجاری نسیم، تامین انشعاب مجتمع رویال، اصلاح پایه‌های معیوب روشنایی معابر جاده تهران، تامین برق مربوط به مجتمع ۱۷۱ واحدی مسکونی حاشیه‌نشینان و تامین برق بیمارستان کودکان در خاوران به قدرت ۴مگاوات از مهمترین پروژه‌‌هایی هستند که در دهه‌ی فجر سال‌جاری به بهره‌برداری می‌رسند.

کاظمی همچنین با بیان اینکه تعداد ۹ پروژه با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال در محدوده‌ی آذرشهر در این ایام به بهره‌برداری می‌رسند، اضافه کرد: احداث شبکه توزیع ۲۰ کیلوولت هوایی و پست‌های هوایی کارگاه‌های کوچک شهرک شهید سلیمی، احداث روشنایی معابر با پایه‌های فلزی جاده فیروزسالار به گوگان، نیرورسانی خارج محدوده آذرشهر به صنایع نورد حدید صدرای۲ و اصلاح روشنایی بلوار جنب لوله‌سازی آذرشهر از جمله پروژه‌هایی است که در محدوده‌ی آذرشهر مورد بهره‌برداری قرار خواهند گرفت.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز در پایان پروژه‌‌های آماده‌ی بهره‌برداری محدوده‌ی اسکو را ۹ پروژه با اعتبار ۱۸ میلیارد ریال عنوان کرد و خاطرنشان شد: اصلاح خط ۲۰ کیلوولت مسیر روستای گنبرف، اصلاح کابل زمینی از پست حایری تا هنرستان و از هنرستان تا سه‌راهی بازار روز، تامین برق مجتمع تجاری ۱۲۸ واحدی پدیده سهند و اصلاح شبکه ۲۰کیلوولت و فشار ضعیف و جابجایی ترانس اول روستای خورخور مهمترین پروژه‌‌های آماده‌ی بهره‌برداری در محدوده‌ی اسکو می‌باشند.