به خاطر خدا و مردم سکوت کنید/ اجازه دهید دولت راه خود را طی کند
به خاطر خدا و مردم سکوت کنید/ اجازه دهید دولت راه خود را طی کند

به گزارش مهر تبریز:دکتر اسماعیل جبارزاده در آیین تجلیل از رضا رحمانی، نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر و رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان این که در سه ماه گذشته هرآن‌چه درباره برجام شایسته و ناشایسته بود گفته شد، افزود: مخالفان دولت در این مدت بر طبل این که برجام […]

به گزارش مهر تبریز:دکتر اسماعیل جبارزاده در آیین تجلیل از رضا رحمانی، نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر و رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان این که در سه ماه گذشته هرآن‌چه درباره برجام شایسته و ناشایسته بود گفته شد، افزود: مخالفان دولت در این مدت بر طبل این که برجام کاری نکرده است کوبیدند و امروز از آنها می‌خواهیم که به خاطر خدا و مملکت و مردم سه ماه سکوت کنند تا دولت راه خود را در بحث برجام طی کند.

وی با بیان این که اطمینان دارم برجام کمکی را که باید می‌کرد کرده است، افزود: فراموش نکرده‌ایم که در گذشته شرکای خارجی ما جرات سفر به ایران را نداشتند و ما مجبور بودیم در کشورهای دیگر با آنها دیدار کنیم، اما تنها در سال گذشته بیش از ۸۰ هیات خارجی را در استان میزبانی کرده‌ایم و اینها همان کسانی بودند که قبلا از سفر به ایران واهمه داشتند.

جبارزاده اضافه کرد: امروز درخواست سفر به استان به قدری زیاد است که اعلام کردیم در سال جاری تنها هیات‌هایی را پذیرش می‌کنیم که قصد سرمایه‌گذاری یا مشارکت داشته باشند.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که در سه ماه گذشته ثابت شد که برجام در راستای عزت ملی و ایرانی بوده است، افزود: هیچ‌کس در دنیا خودزنی نمی‌کند، برجام متعلق به ملت ایران است و نباید به خاطر مسایل زودگذر سیاسی به منافع خود و آیندگان پشت پا بزنیم.

وی افزود: ما نگفته‌ایم که برجام باعث رشد اقتصادی خواهد شد، بلکه برجام سنگ‌های پیش پای مردم و بخش صنعت و تولید را برداشته است و باید دست به دست هم با همت و غیرت ایرانی اقتصاد و کشورمان را آباد کنیم.

دکتر جبارزاده در ادامه با بیان این که در استان آذربایجان شرقی فاصله‌ای بین بخش دولتی و بخش خصوصی نیست و دیوارهای بی‌اعتمادی بین آنان برداشته شده است، افزود: امروز در سایه این همدلی و همکاری، آذربایجان شرقی به عنوان استان الگو در بحث اقتصاد مقاومتی انتخاب شده و همه از این استان انتظارات ویژه‌ای دارند.

وی با بیان این که بخش صنعت و تولید استان متعلق به کل کشور است، گفت: بر این باورم که در سال ۹۵ از نظر تولید، صادرات و تعداد واحدهای صنعتی احیا شده به عنوان استان نمونه معرفی می‌شویم.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با تاکید بر حمایت قطعی دستگاه‌های اجرایی، نظارتی و قضایی استان از تولیدکنندگان و صنعتگران، گفت: به عنوان خادم مردم استان اعلام می‌کنم که از بین تولیدکنندگان و صنعتگران، کسی به خاطر مسایل مالی نباید در زندان باشد و امروز نه تنها چنین نیست بلکه دستگاه قضایی ما مقدمات آزادی کسانی را که گرفتار مسایل مالی بودند فراهم کرده و با مسوولیت قضات پاکدست ما به عرصه تولید بازگشته‌اند.

وی افزود: امروز با دستور مدیرکل تامین اجتماعی استان، هیچ کارگری از واحدهای بحرانی بدون دفترچه بیمه نیست و نخواهد بود.

جبارزاده با اشاره به این که شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان به عنوان شورای نمونه کشوری انتخاب شده است، گفت: در سال جاری بنا داریم بیش از سال گذشته فعالیت کنیم و اعلام می‌کنیم که درخواست‌ها و برنامه‌های بخش خصوصی اگر در حیطه اختیارات استانی باشد باید عملی شود.

وی همچنین با تاکید بر این که در دولت تدبیر و امید هیچ واحد تولیدی در آذربایجان شرقی تعطیل نشده است، گفت: امروز تعداد واحدهای بحرانی استان در سایه همکاری دستگاه‌های اجرایی، قضایی و امنیتی به دو سه واحد رسیده که برای آنها نیز نسخه عملیاتی داریم و در سال ۹۵ مسایل آنها را هم حل می‌کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر این که خادم تولیدکنندگان و صنعتگران هستیم و وظیفه داریم مشکلات آنها را حل کنیم، افزود: البته برخی از افراد در گذشته به نام تولید، تسهیلات گرفته‌اند و خرج ساخت و ساز کرده‌اند و الان دچار رکود شده‌اند که حساب آنها جداست و نباید انتظار کمک داشته باشند.
وی با تاکید بر این که در آذربایجان شرقی کسی جرات زیرمیزی گرفتن از تولیدکننده ندارد، افزود: اگر تعداد اندکی هم بخواهند در قالب کارهای مختلف مرتکب تخلف شوند چشمان تیزبین دستگاه‌های نظارتی و اطلاعاتی آنها را رصد می‌کند.

جبارزاده افزود: اکثریت قریب به اتفاق خدمتگزاران مردم استان، انسان‌هایی پاکدست و مخلص هستند و ممکن است در میان آنها چند لکه ناپاک هم باشد که مصمم هستیم این ناپاکی‌ها را از سیستم اداری استان پاک کنیم.

وی تصریح کرد: اگر مشخص شود که در ادارات از تولیدکنندگان به انحای مختلف درخواست رشوه شده است مطمئنا اولین فرصت ممکن و با شدت با افراد متخلف برخورد می‌شود و امیدواریم بحث مبارزه با مفاسد به کل کشور تسری پیدا کند.

استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از خدمات و تلاش‌های رضا رحمانی در مدت سه دوره نمایندگی مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، گفت: قدردانی از زحمات خادمان مردم فرهنگ دیرین مردم آذربایجان است و ما شرعا و اخلاقا بر خود وظیفه می‌دانیم از هر کسی که برای مردم حتی به اندازه یک قدم برداشته باشد قدردانی کنیم.

وی با بیان این که خدمات آقای رحمانی در مجلس از ذهن مردم و صنعتگران و تولیدکنندگان فراموش نخواهد شد، افزود: نماینگان مجلس جزو شخصیت‌های مظلوم نظام هستند، چرا که به دلیل فقدان نظام حزبی، زحمات آنان نادیده گرفته می‌شود که امیدواریم با اصلاح قانون انتخابات و ایفای نقش احزاب در شکل‌گیری مجلس، این مشکل برطرف شود.

وی با بیان این که متاسفانه یکی دیگر از مشکلات ناشی از فقدان احزاب در کشور ما عدم نیروسازی و تربیت مدیر است، افزود: از جمله نهادهایی که می‌تواند و باید نیروسازی کند مجلس است، چرا که به اعتقاد من تجربه یک دوره حضور در مجلس به اندازه ۲۰ سال تجربه در سایر نهادهاست.

جبارزاده با تاکید بر این که باید از کسانی که تجربه نمایندگی دارند در کارهای مختلف استفاده کنیم، افزود: برنامه ما در استان این است که از توان و ظرفیت همه کسانی که سابقه نمایندگی دارند استفاده کنیم، البته توانمندی بعضی از نمایندگان مثل آقای رحمانی فراتر از استان است و ان‌شاءالله از اندوخته‌های ایشان که سرمایه ملی و متعلق به کل جامعه صنعت و تولید است، در مدیریت‌های دولت تدبیر و امید استفاده شود.

وی همچنین ضمن تبریک به منتخبان مجلس دهم، گفت: به زودی نشستی با منتخبان مردم استان برگزار می‌کنیم و از نمایندگانی هم که در این دوره در مجلس حضور نخواهند داشت قدردانی خواهیم کرد.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵