بیانیه مشترک نماینده ولی فقیه در استان و استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت روز جهانی قدس
بیانیه مشترک نماینده ولی فقیه در استان و استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت روز جهانی قدس

مهرتبریز: نماینده ولی فقیه در استان و استاندار آذربایجان شرقی با صدور بیانیه مشترکی، مردم همیشه در صحنه استان را به حضور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس و اعلام حمایت از انتفاضه سرافراز و مقاومت ملت مظلوم فلسطین دعوت کردند.

به گزارش مهرتبریز،متن بیانیه حجت‌الاسلام سید محمدعلی آل‌هاشم و دکتر اسماعیل جبارزاده به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
جمعه آخر ماه مبارک رمضان، جمعه مقاومت و مبارزه با غده سرطانی بشریت امروز، اسرائیل غاصب است. در این روز مردم روزه‌دار ایران اسلامی که قریب یک ماه به خودسازی معنوی پرداخته‌اند با وحدت و یکپارچگی بی‌نظیری هماهنگ با دیگر مسلمانان روزه‌دار جهان، در خط مقدم مبارزه با مستکبران و زورگویان دنیا ندای دفاع از مظلومان جهان را سر می‌دهند.
این روز مقاومت و مبارزه، میراث گران‌بهای بنیان‌گذار انقلاب اسلامی ایران و امید ملت‌های دربند است که آمیزه‌ای از آموزه‌های مقاومت؛ ایثار، مبارزه و استکبارستیزی است.
قدس، فصل مبارزات خونین تاریخ “مقاومت اسلامی” است که برگ آن، یادمان فریادی بی‌کرانه، مظلومیتی بی‌مرز و حماسه‌ای ماندگار از رشادت‌های ملت‌های آزاداندیش در سراسر جهان می‌باشد.
روز قدس امسال در حالی برگزار می‌شود که خاورمیانه بیش از هر زمان دیگری در آتش تفرقه و تروریسم می‌سوزد و جهان اسلام نیز چند پاره‌تر از هر زمان دیگر، به درگیری‌های داخلی مشغول است و از طرفی با روی کار آمدن دولت جدید در ایالات متحده و هم‌پیمانی آمریکایی ـ وهابی نیز، حاکمان خودکامه منطقه را به هوس انداخته تا نقشه‌های جاه‌طلبانه خود را بیشتر از پیش پی بگیرند و از همین‌روست که در مقابله با این دسیسه‌ها رهبر معظم انقلاب اسلامی این دیده بیدار و هوشیار امت اسلامی تأکید می‌نمایند “پرچم‌داری در عرصه حمایت از فلسطین، تنها با یکپارچگی و وحدت ملت‌ها امکان‌پذیر خواهد بود.”
اینجانبان ضمن دعوت از عموم مردم همیشه در صحنه استان و به همراه ملت بزرگ ایران با حضور گسترده در جای‌جای استان آذربایجان شرقی و در لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله‌العالی و با ادای دین و احترام به شهدای راه آزادی قدس، حمایت همیشگی خود را از آرمان قدس شریف، انتفاضه سرافراز و مقاومت ملت مظلوم فلسطین اعلام داشته و با شرکت در راهپیمایی عظیم و شکوهمند روز قدس فریاد «مرگ بر اسرائیل» خود را به گوش جهانیان خواهیم رساند.

سید محمدعلی آل‌هاشم
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی
و امام جمعه تبریز
اسماعیل جبارزاده
استاندار آذربایجان شرقی