بیست و چهارمین سمینار شیمی آلی ایران در تبریز برگزار شد
بیست و چهارمین سمینار شیمی آلی ایران در تبریز برگزار شد

مهر تبریز: بیست و چهارمین سمینار شیمی آلی ایران در تبریز برگزار شد، این سمینار تا ۵ شهریور ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار مهر تبریز، محمد علی زلفی گل دبیر انجمن شیمی استان در مصاحبه با خبرنگار مهر تبریز اظهار کرد: مهمترین هدف از برگزاری سمینار ها در گرایش های مختلف تعاملات علمی است. فرصتی برای پژوهشگران فراهم می شود تا آخرین دستاورد های خود را در این سمینارها ارائه دهند و دانشجویان با ایده ها و کار جدید در کشور آشنا شوند.همچنین فرصتی برای تبادل نظرها و مشارکت بین استاتید و دانشجویان فراهم می شود.

وی در خصوص سطح علمی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان شرقی گفت: دانشگاه شهید مدنی استان در برگزاری سمینارها جایگاه خاصی دارند ، چرا که قادر به بهره وری از منابع انسانی، مادی و معنوی در راستای کیفیت بخشی به پژوهش و امور فرهنگی و مشارکت در این زمینه است.
سمینار ها باعث توسعه زنجیره تولید علم در کشور است
دبیر انجمن شیمی به حسن این سمینار ها اشاره کرد و ادامه داد: با برگزاری سمینار ها دانشجویان با مدیریت علمی آشنا می شوند. این نوع سمینارها سرمایه ای برای کسب تجربه در آینده است که باعث توسعه زنجیره تولید علم می شود.
رتبه شیمی ایران بالاتر از علوم پایه است
وی افزود: شیمی ایران در رتبه دوازه کشور قرار دارد در صورتی که رتبه علوم در کشور ۱۶ است. علت این امرعلم بومی بودن شیمی در سطح کشور است .
شیمی در دوران علم اقتصادی اشتغال فراهم می کند
زلفی گل به نقش خواص شیمی در این دوران اشاره کرد و گفت:همین شیمی و صنایع مرتبط با شیمی است که باعث ایجاد اشتغال و تولید فراورده های جدید می شود.
حسن ولی زاده ریاست دانشگاه شهید مدنی تبریز نیز در گفتگو با مهر تبریز اظهار کرد:افتخاری است برای تبریز که میزبان بیست و چهارمین سمینار شیمی الی ایران در دانشگاه شهید مدنی است.
وی ادامه داد:این دومین سالی است که دانشگاه شهید مدنی تبریز میزبان سمینار شیمی آلی در سطح کشور است. رویکرد ما در این زمینه این است که دانشگاه ها کار افرین و علم افرین باشد.

لازم به ذکر است که این مراسم با حضور اساتید، پژوهشگران، دانشجویان رشته شیمی دانشگاه شهید مدنی و همچنین دکتر علی اکبر بشیر هاشمی(دانشگاه الاباما امریکا) در سالن پتروشیمی تبریز افتتاح شد.تجلیل از اساتید این دانشگاه از برنامه های این مراسم بود.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵