برررسی وضعیت بیماری های دامی در تبریز
برررسی وضعیت بیماری های دامی در تبریز
مهرتبریز: نشست معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور در خصوص  بیماری های دامی و بیماری تب برفکی باحضور مدیران کل دامپزشکی آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، قزوین، اردبیل و زنجان، در تبریز برگزار شد.

به گزارش مهر تبریز، دکتر اختیار زاده، معاون بهداشتی وپیشگیری سازمان دامپزشکی کشور گفت: هدف از برگزاری این جلسه بررسی وضعیت بیماری های دامی با تاکید بر بیماری تب برفکی و تبادل نظر با عزیزان در استان ها برای هم افزایی و انتقال تجربه بیشترانجام می شود.

وی افزود: ما از دوم دی ماه فاز دوم سراسری تب برفکی را در کشور آغاز کردیم و اهمیت این بیماری ویروسی به قدری است که باید پوشش کامل داشته باشیم و برنامه ریزی برای سال اینده نیز انجام شده است .

دکتر شیری پور، مدیرکل دامپزشکی استان و رییس منطقه ۳ دامپزشکی کشور گفت: بیماری های دامی در پنج سال گذشته در استان کاهشی بوده و در حال حاضر نیز این وضعیت تثبیت شده است.

وی افزود: واکسیناسیون بیماری هاری در استان بخوبی پیش رفته است و با توجه به اینکه مرکز تشخیص هاری کشور نیز در استان ما و در اداره کل دامپزشکی استان قرار دارد، لذا کانون های این بیماری نیز به دلیل تشخیص سریعتر، از ۶۳ کانون به ۲۴ کانون کاهش یافته است.

در این جلسه همچنین  مدیران کل دامپزشکی منطقه ۳ کشور گزارشی از اقدامات خود در خصوص بیماریهای دامی ارایه کردند.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵