بینایی دختر بچه تبریزی، قربانی انفجار ترقه
بینایی دختر بچه تبریزی، قربانی انفجار ترقه

به گزارش مهرتبریز، انفجار ترقه بینایی چشم دختر بچه تبریزی را گرفتبه گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ مرکز آذربایجان شرقی، وحید شادی نیا افزود: شب گذشته با اعلام حادثه انفجار مواد محترقه بلافاصله کارشناسان اورژانس به محل اعزام شدند و دختر بچه ای را که از ناحیه چشم راست دچار آسیب شدید شده بود، به بیمارستان منتقل […]

به گزارش مهرتبریز، انفجار ترقه بینایی چشم دختر بچه تبریزی را گرفتبه گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ مرکز آذربایجان شرقی، وحید شادی نیا افزود: شب گذشته با اعلام حادثه انفجار مواد محترقه بلافاصله کارشناسان اورژانس به محل اعزام شدند و دختر بچه ای را که از ناحیه چشم راست دچار آسیب شدید شده بود، به بیمارستان منتقل کردند.
وی ادامه داد: متاسفانه طبق نظر پزشکان این عارضه جدی بوده و بینایی چشم راست کودک از بین رفته است.
وی با تاکید بر اینکه ماده محترقه بی خطر وجود ندارد گفت: ضروری است والدین، کودکان خود را از خطرات مواد محترقه آگاه سازند.
با نزدیک شدن به پایان سال، تهیه و منفجر کردن مواد محترقه به عنوان بدعت مذموم در شهرستان‌های مختلف آذربایجان شرقی به ویژه کلان شهر تبریز رونق می‌گیرد و همه ساله ده‌ها نفر بر اثر آن دچار آسیب‌های جدی شده و حتی فوت می کنند.
با وجود اینکه ماموران انتظامی استان هر ساله مقادیر زیادی مواد محترقه را توقیف و ضبط و کشف می کنند اما همچنان خرید و فروش انواع ترقه در معابر عمومی و مغازه ها بدون هیچ محدودیتی ادامه دارد و همین موضوع باعث افزایش خسارتهای جانی و مالی ناشی از انفجار مواد محترقه در چهارشنبه آخر سال  و حتی سایر روزها می شود.
کارشناسان مسائل اجتماعی معتقدند نباید نقش بازدارندگی خانواده ها را در این میان نادیده گرفت. والدین باید بیش از پیش مراقب رفتارها و ارتباطات فرزندان خود باشند تا اتفاق ناگواری در روزهای پایانی سال برای آنها نیفتد.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵