بی عدالتی در تعیین دستمزد کارگران در روزهای پایانی سال ۱۴۰۲
بی عدالتی در تعیین دستمزد کارگران در روزهای پایانی سال ۱۴۰۲
مهر تبریز: رییس کانون کارکنان داروخانه های کشور گفت: در آستانه تعیین دستمزد کارگران در شورایعالی کار در روزهای پایانی سال ۱۴۰۲ شاهد بی عدالتی از طرف دولت شدیم.

به گزارش مهر تبریز، حسین یوسفی علوی در گفتگو با پایگاه خبری مهر تبریز اظهار کرد: مصوبه جدیدی که اخیرا در شورایعالی کار به تصویب نمایندگان دولت و نمایندگان کارفرمایی با عدم حضور جناب آقای خدایی نقض کاملا آشکاری در تصویب دستمزدها از سوی دولت می باشد.مگر ممکن است نرخ دستمزدها تصویب شود و نماینده واقعی کارگران در جلسه حضور نداشته باشند.این حرکت دولت بی احترامی مطلق به جامعه زحمتکش کارگری در کل کشور هست.

در مقابل تورم موجود و ملموس در جامعه نه تورم آماری و ارقامی اون تورمی که کمر کارگران را خم کرده تصویب همچین درصدی برای دستمزدها ظلمی بزرگ در جامعه محسوب میگردد.

این عضو فعال کارگری همچنین خطاب به مسولان بالا رتبه خاطر نشان کرد: جناب وزیر، جناب معاون، جناب نماینده آیا با ده میلیون تومان قدرت گذران زندگی عادی و روزمره را می توانید بسازید. می توانید از عهده اجاره های کمرشکن برآیید می توانید هزینه های جاری فرزندان تان در مدارس را جبران کنید.می توانید در برابر شرمندگی از اهل و عیال تان یک کیلو گوشت و مرغ و ….به خانه ببرید.حالا فارغ از بیماری و خرج های یک دفعه ای و ضرب الاجل و دیگر سوا از تهیه جهیزیه و کار و بار ازدواج فرزندان که اصلا جای بحثی نیست. آقایونی که دم از عدالت اجتماعی می زنند دم از مساوات می زنند با ده میلیون اگر امکان پذیر است راهکار نشان بدهید ما کارگران هم براساس آن عمل کنیم.

دکتر علوی از وزیر محترم تعاون کار و رفاه اجتماعی خواست تا در تعیین دستمزدها تجدید نظر کنند و در اجرای اصول سه جانبه گرایی به نمایندگان کارگران بها داده و در تعیین نرخ دستمزدها تاثیرگذارباشند.

وی افزود: برای خیلی ها در جامعه شعاری شده که  افزایش دستمزدها تورم زاست؛ باید گعت نه تنها تورم زا نیست بلکه باعث ارتقا حس همکاری، رشد تولید، بهره وری در کار و ایجاد انگیزه مضاعف به کارگران شده و باعث نشاط در جامعه میگردد.

وی همچنین بیان کرد: اگر دنبال مولفه های تورم زا می گردید لطفا پی عدم و سوء مدیریتی در اکثر کارخانه های بزرگ باشید که با بی برنامه گی و عدم سواد کافی در آن رشته و عدم مدیریت صحیح باعث ناهنجاریهای اقتصادی و در نهایت تورم و … می گردد.

جامعه بزرگ کارگری که با عرق جبین خود روزی حلال درمی آورند نباید با کارهای نسنجیده ای مورد بی مهری و توهین قرارگیرند.عدم اظهار نظر نماینده کارگران در شورایعالی کار عین بی احترامیست به کل کارگران کشور.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵