تأکیدشهردار تبریز برحفظ هویت تاریخی پارک بزرگ و اقتصاد زودبازده آن
تأکیدشهردار تبریز برحفظ هویت تاریخی پارک بزرگ و اقتصاد زودبازده آن

مهرتبریز-شهردار تبریز بر حفظ هویت تاریخی محدوده پارک بزرگ و همچنین توجیه اقتصادی این پروژه و اقتصاد زودبازده آن تأکید کرد. به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ یعقوب هوشیار ظهر امروز در نشست بررسی طرح پارک بزرگ تبریز اظهار کرد: تأمین انرژی پارک بزرگ و به‌خصوص بهره‌مندی از انرژی‌های پاک باید در طرح احداث این […]

مهرتبریز-شهردار تبریز بر حفظ هویت تاریخی محدوده پارک بزرگ و همچنین توجیه اقتصادی این پروژه و اقتصاد زودبازده آن تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ یعقوب هوشیار ظهر امروز در نشست بررسی طرح پارک بزرگ تبریز اظهار کرد: تأمین انرژی پارک بزرگ و به‌خصوص بهره‌مندی از انرژی‌های پاک باید در طرح احداث این پارک مد نظر قرار بگیرد.

وی افزود: اولویت‌بندی پروژه‌های موجود در طرح پارک بزرگ و همچنین بازدهی اقتصادی سریع ناشی از اولویت اجرایی صحیح طرح‌ها نیز می‌تواند عملیات اجرایی این پارک را تسریع بخشد.

شهردار تبریز تصریح کرد: پروژه پارک بزرگ علاوه بر بعد زیست‌محیطی آن، بعد تاریخی و فرهنگی نیز دارد و باید تا حصول نتیجه مطلوب جلسات مستمر با حضو را شناسان و مشاوران طرح برگزار شود.

محمد عزتی، سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تبریز نیز در این جلسه با مروری اجمالی بر پیشینه پارک بزرگ  گفت: طرح‌های توسعه شهری تبریز و ضرورت جمع بندی نقشه جامع و تصویب آن با رویکرد باغی و زراعی مورد تاکید شورای‌عالی شهرسازی قرار گرفته است.

وی افزود: این پارک در دو بخش حفاظتی و مجموعه‌های تفریحی و رفاهی احداث می‌شود.