تاکید استاندار آذربایجان شرقی بر حضوری شدن تحصیل
تاکید استاندار آذربایجان شرقی بر حضوری شدن تحصیل

به گزارش مهرتبریز، عابدین خرّم امروز در جلسه استانی مقابله با کرونا گفت: حضور دانش آموزان و دانشجویان در مدارس و دانشگاه‌ها الزامی است و فقط کسانی که دارای علائم بیماری هستند نباید در کلاس حاضر شوند. وی ادامه داد:  مدیران و مسئولان مراکز آموزش عالی و مدارس باید به وضعیت تهویه مناسب کلاس ها، […]

به گزارش مهرتبریز، عابدین خرّم امروز در جلسه استانی مقابله با کرونا گفت: حضور دانش آموزان و دانشجویان در مدارس و دانشگاه‌ها الزامی است و فقط کسانی که دارای علائم بیماری هستند نباید در کلاس حاضر شوند.
وی ادامه داد:  مدیران و مسئولان مراکز آموزش عالی و مدارس باید به وضعیت تهویه مناسب کلاس ها، استفاده از ماسک و شرایط بهداشتی خوابگاه‌ها توجه جدی داشته باشند.
استاندار گفت: جزء ۱۰ کشوری هستیم که بالاترین میزان تعطیلی در مدارس و دانشگاه‌ها را داشته ایم و این موضوع خسارت‌های زیادی را به فضای آموزشی کشور وارد کرده است که باید جبران شود.
خرّم اظهار کرد: طبق آمار ۵۱ درصد سفر‌های نوروزی در کشور نسبت به سال گذشته و ۲۰ درصد نسبت به سال ماقبل شیوع کرونا افزایش داشته که تاثیر این سفر‌ها در روند ابتلا به بیماری در روز‌های آتی خود را نشان خواهد داد.
وی اضافه کرد: در سفر‌های نوروزی امسال با هماهنگی و همکاری و تلاش همه دستگاه‌های خدمت رسان، میزان تصادفات در استان حدود ۴۰ درصد و میزان فوتی‌ها ۴۷ درصد کاهش یافته است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با اشاره به ضرورت ثبت نام اصناف در سامانه ایران من گفت: ضروری است اداره کل صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف به توجیه افراد برای ثبت نام در سامانه ایران من بیش از پیش تلاش کنند.
وی ادامه داد: تمامی کسانی که قصد سفر از طریق هوایی، ریلی و جاده‌ای دارند و همچنین کسانی که قصد حضور در کنسرت‌ها و برنامه‌های فرهنگی و هنری دارند صدور بلیت باید بعد از استعلام از سامانه ایران من صورت گیرد.
محمدی همچنین با اشاره به کمبود سرویس مدارس و دانشگاه‌ها از شهرداری‌ها خواست در این خصوص مساعدت و با مدارس و دانشگاه‌ها برای ارائه سرویس همکاری کنند.
مدیرکل امور اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با اشاره به نارسایی‌ها و چالش‌های موجود در مدارس استان گفت: در برخی مدارس استان با کمبود ماسک و مواد ضدعفونی کننده و دستگاه‌های تهویه هوا مواجه بودیم.
وی افزود: برای تهیه دستگاه‌های تهویه هوای مدارس کمتر برخوردار، تعدادی از سازمان‌های مردم نهاد و موسسه‌های خیریه استان برای خرید از تولیدات شرکت‌های دانش بنیان اعلام آمادگی کرده اند.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵