تجلیل از مدیران برتر دستگاه تعلیم و تربیت آذربایجان شرقی در تبریز
تجلیل از مدیران برتر دستگاه تعلیم و تربیت آذربایجان شرقی در تبریز
مهرتبریز-جلسه شورای آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی با تجلیل از مدیران برتر و موفق دستگاه تعلیم و تربیت استان در تبریز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما در آذربایجان شرقی؛ استاندار آذربایجان شرقی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی با اشاره به ضرورت پرداخت هزینه‌های حمل و نقل دانش آموزان معلول توسط شهرداری‌ها بر اساس قانون گفت: هر آنچه که در قانون گفته شده شهرداری‌ها باید به وظایف خود در حمل ونقل و ایاب و ذهاب دانش آموزان معلول و استثنایی به کار گیرند و از این قانون تخطی نکنند.

رحمتی ضمن قدردانی از اقدامات آموزش و پرورش استان در برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در استان گفت: بار اصلی این انتخابات در حوزه‌های مختلف بر عهده آموزش و پرورش و مدارس بود و انشاالله در مرحله دوم هم در این جهت اقدام کنیم تا ضمن برگزاری انتخابات نمایندگان مورد تایید مردم به مجلس راه یابند.

وی با بیان اینکه رشد و بالندگی مورد نیاز در دستگاه تعلیم و تربیت استان وجود دارد گفت: در مقوله آموزشی هر قدر تلاش کنیم جا دارد و باید برای خودمان این را فرض بدانیم تا برای رسیدن به شرایط مطلوب و ایده آل کار کنیم و کمبود‌ها را پر کنیم تا نشاط علمی لازم ایجاد شود.

استاندار آذربایجان شرقی خطاب به فرمانداران که باید از حوزه‌های برگزاری کنکور در شهرستان‌ها بازدید کنند تا شاهد برگزاری خوب این آزمون باشیم گفت: آزمون متمرکز امسال در مقاطع دهم، یازدهم و دوازدهم کار بزرگ و مهمی است چون سرنوشت فرزندانمان را در پی دارد و به نظام آموزشی عدالت پایه و عدالت محور کمک می‌کند لذا باید همه امکانات را به میدان آورده و به بهترین شکل ممکن این آزمون ها را برگزار کنیم.

رحمتی با اشاره به اینکه باید در بخش‌های کمتر توسعه یافته آموزشی استان که دانش آموزان مستعدی تحصیل می‌کنند کار کنیم گفت: در این بخش‌ها هم دانش آموزان امید دارند که در این آزمون رتبه‌های خوبی را در کنکور کسب کنند باید با اهمیت کار آشنا باشیم و با تامین امکانات ، امنیت و آرامش برای برگزاری هرچه بهتر کنکور اقدام کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی در این جلسه با بیان اینکه در خصوص تجهیزات موجود و مورد نیاز برای امتحانات آموزش و پرورش استان تمهیداتی در نظر گرفته شده است گفت: برای روز آزمون نیازمند حجم عظیم کاغذ و دستگاه‌های چاپ و تکثیر هستیم و موظف هستیم تا حوزه‌های امتحانی را به دوربین‌های مدار بسته تجهیز کنیم همچنین اینترنت لازم و پایداری برق را برای این روز در نظر بگیریم.

سعادتی با تاکید بر اینکه امید است یک آزمون سالم را در خرداد ماه برگزار کنیم افزود:تامین خدمات و سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی یکی دیگر از برنامه‌های اصلی است که تمام تلاش خود را برای اقدام عاجل در این خصوص به کار گرفته ایم و از دستگاه‌های مسئول به خصوص شهرداری‌ها در این زمینه انتظار همکاری کامل می‌رود.

دبیر شورای آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: در حوزه استعداد‌های درخشان ۳۷۳ مدرسه در کشور وجود دارد که ۲۳ مدرسه در آذربایجان شرقی است و مدرسه استعداد‌های درخشان عجب شیر رتبه اول در استان و رتبه ۹ در کل مدارس کشور را کسب کرده است.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵