تجهیز یک هزار و ۵۰۰ هکتار دیگر از اراضی شهرستانهای مرند و جلفا به شبکه وسیستمهای نوین آبیاری
تجهیز یک هزار و ۵۰۰ هکتار دیگر از اراضی شهرستانهای مرند و جلفا به شبکه وسیستمهای نوین آبیاری
مهرتبریز-رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از تجهیز یک هزار و 500 هکتار دیگر از اراضی شهرستانهای مرند و جلفا به شبکه وسیستمهای نوین آبیاری در طرح شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی غرب و شمال‌غرب خبر داد.

مهرتبریز-رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از تجهیز یک هزار و ۵۰۰ هکتار دیگر از اراضی شهرستانهای مرند و جلفا به شبکه وسیستمهای نوین آبیاری در طرح شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی غرب و شمال‌غرب خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما در آذربایجان شرقی، اکبر فتحی به همراه جمعی از مدیران سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از روند اجرای طرح شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی غرب و شمال‌غرب و آخرین وضعیت طرح انتقال آب رودخانه ارس به دشت یکانات در شهرستانهای مرند و جلفا بازدید کرد.

در این بازدید ایرج احدزاده مدیر امور مالی و ذیحساب سازمان، قاسم جعفروند مدیر آب وخاک و امور فنی و مهندسی سازمان، وحید کاظم زاده مشاور رئیس، سخنگو و مدیر روابط عمومی سازمان، اسماعیل الهیاری معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ویژه مرند و رضا عباسی مدیر جهاد کشاورزی جلفا، اکبر فتحی را همراهی کردند و در معیت نماینده مجری طرح، مشاوران و پیمانکاران طرح از نزدیک در جریان  پیشرفت پروژه  قرار گرفتند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی در حاشیه این بازدید درگفتگو با خبرنگاران گفت: پروژه های شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی غرب و شمال‌غرب کشور در شهرستانهای مرند، جلفا وخداآفرین آذربایجان شرقی در مساحت ۱۹ هزار هکتار اجرایی می‌شود. مجری این طرح ملی بود اما حدود دوماه قبل توسط وزیرمحترم جهادکشاورزی مجری تغییر یافته و به نام رئیس سازمان جهادکشاورزی بعنوان مجری طرح ابلاغ صادرشده است.

فتحی اضافه کرد: از زمان صدور ابلاغ سعی کردیم با حضور در محل پروژه ها نواقص را شناسایی کنیم و با تدوین برنامه زمانی و عملیاتی، پروژه ها را فعال کنیم. بازدیدی که امروز از پروژه های جلفا و مرند انجام شد نیز در همین خصوص بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با تشریح وضعیت فعلی این پروژه گفت: خوشبختانه پیمانکار پروژه با افزایش تعداد اکیب های کاری پیشرفت فیزیکی را در حد قابل قبول افزایش داده است. امیدواریم پروژه در مدت زمان۶۰ روز کاری تحویل داده شود.

وی افزود: با بهره برداری از این پروژه حدود یک هزار و ۵۰۰ هکتار دیگر از اراضی شهرستانهای مرند و جلفا به شبکه و سیستم های نوین آبیاری تجهیز خواهند شد که بر خود لازم می دانم ازکلیه عوامل اجرایی پروژه و مخصوصا وزیر محترم جهاد کشاورزی که با تغییر مجری طرح و تزریق منابع مالی ازمحل ردیف ملی باعث فعال شدن پروژه شدند، قدردانی کنم.

 

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵