تحقق صادراتی بیش از ۳ و نیم میلیون دلار در پارک علم و فناوری آذربایجانشرقی
تحقق صادراتی بیش از ۳ و نیم میلیون دلار در پارک علم و فناوری آذربایجانشرقی

مهرتبریز-بیش از ۳ و نیم میلیون دلار صادرات توسط شرکت های دانش بنیان و فناور پارک علم و فناوری استان در سال جاری انجام شده است . به گزارش خبرنگار ما از تبریز؛ در راستای تحقق شعار مقام معظم رهبری در سال ۱۴۰۱ مبنی بر حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و افزایش نقش آنها در […]

مهرتبریز-بیش از ۳ و نیم میلیون دلار صادرات توسط شرکت های دانش بنیان و فناور پارک علم و فناوری استان در سال جاری انجام شده است .
به گزارش خبرنگار ما از تبریز؛ در راستای تحقق شعار مقام معظم رهبری در سال ۱۴۰۱ مبنی بر حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و افزایش نقش آنها در تولید و صادرات و بر اساس سیاست گذاری صورت‌ گرفته بالغ بر ۱۳۰ میلیارد ریال از ابتدای سال جاری تاکنون حمایت مستقیم مالی از واحدهای فناور استان انجام پذیرفته است .

براساس این گزارش در حال حاضر ۴۴۱ شرکت فناور مستقر در پارک علم و فناوری و ۲۶۲ شرکت دانش بنیان در استان فعالیت می کنند که گردش مالی شرکت های فناور بیش از ۵۱۸ میلیارد تومان و میزان فروش آنها از ابتدای سال تاکنون بیش از ۲۶۰ میلیارد تومان بوده است.
لازم به ذکر است برای بیشتر از ۵ هزارو ۲۳۱ نفر در واحدهای فناوری به طور مستقیم و غیر مستقیم اشتغال ایجاد شده است و همین موضوع موجب گردیده تا برنامه حمایتی پارک علم و فناوری استان از شرکت های فناور و دانش بنیان افزایش یافته و در همین راستا بیشتر از ۹۶ میلیون ریال محصول تولید شده از سوی واحدهای مستقر در پارک توسط پارک استان به فروش رسیده است.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵