تحقق صد درصدی اهداف پیش بینی شده صنایع دستی در طول یک سال گذشته
تحقق صد درصدی اهداف پیش بینی شده صنایع دستی در طول یک سال گذشته

مهرتبریز: مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از تحقق صد در صدی برنامه های صنایع دستی استان  آذربایجان شرقی در طول یک سال گذشته خبر داد.

به گزارش مهرتبریز، مرتضی آبدار در نشستی که به مناسبت روز جهانی صنایع دستی برگزار شد، با اعلام این مطلب افزود: در راستای تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی در حوزه صنایع دستی در طول یک سال گذشته و براساس تفاهم نامه های منعقدشده با سازمان فنی و حرفه ای و جهاد کشاورزی تعداد ۳۵۰ نفر از شاغلین و ۲۰۰۰ نفر از علاقمندان در رشته های مختلف در قالب استاد شاگردی در شهرها و روستاهای استان از آموزش های صنایع دستی بهره مند شده اند که نسبت به مدت مشابه سال ۹۴ بیست درصد افزایش داشته است.

وی گفت: در سال گذشته صدور پروانه تولید انفرادی ۶۴۷ بوده است که افزایش ۷۵ درصدی دارد و ۲۰ مورد پروانه تولید کارگاهی صادر شده است که نشان از افزایش ۳۰۰ درصدی در این حوزه دارد و ۱۷۸ کارت شناسایی هنرمندی صادر شده است که در این بخش شاهد رشد ۱۰۰ درصدی هستیم.

آبدار با اشاره علیرغم محدودیت های موجود تسهیلات ارائه شده به هنرمندان حدود ۱۰ درصد افزایش داشته است، گفت: در سال گذشته مبلغ یازده میلیارد ریال تسهیلات در قالب توسعه و ترویج صنایع دستی به واجدین شرایط پرداخت شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با اشاره به افتتاح بازارچه دایمی صنایع دستی در تبریز افزود: علاوه بر این در یکسال گذشته ۵۰ مورد بازارچه، نمایشگاه و جشنواره از سوی اداره کل برگزار شده است که رشد ۱۰۰ درصدی را در این حوزه شاهد هستیم.

وی در خاتمه عنوان کرد: با تهمیدات که در حوزه های مختلف اعم از آموزش، توسعه، ترویج، بازاریابی و بازارسازی صورت گرفت در نوروز امسال شاهد رشد ۱۰۰ درصدی فروش صنایع دستی در استان بوده ایم.