تحقق پیشرفت فیزیکی ۱۵ درصدی برای شهرک ۱۲۰۰ واحدی جوانان
تحقق پیشرفت فیزیکی ۱۵ درصدی برای شهرک ۱۲۰۰ واحدی جوانان
مهرتبریز-شهردار تبریز از تحقق پیشرفت فیزیکی ۱۵ درصدی برای احداث پروژه بزرگ شهرک ۱۲۰۰ واحدی جوانان خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ یعقوب هوشیار در یکصد و نود و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به اینکه رفع خطر از ۴۸ هکتار بافت ناکارآمد تبریز منتظر احداث شهرک جدید جوانان است افزود: ۱۰ هکتار از اجرای این پروژه به شهرداری تبریز تحویل شده است.

وی گفت: پروژه شهرک جوانان بر اساس تکلیف شورا در سال گذشته در زمینی حدود ۱۰ هکتار از اداره کل راه و شهرسازی به شهرداری تحویل و مطالعات آن انجام گرفته است.

شهردار تبریز با بیان اینکه مناقصه این پروژه با شرکت پیش ساخته انجام و تجهیز کارگاه شده است اظهار کرد: برای این پروژه ۱۲۰۰ واحد مسکونی در ۱۰۹ بلوک پیش بینی شده است.

هوشیار در ادامه ارائه گزارش خود از آخرین وضعیت شهرک جوانان تصریح کرد: پیشرفت فیزیکی این پروژه ۱۵ درصد بوده و قرار است هر ۱۰۹ بلوک با سه طبقه و هر طبقه ۳ واحد مسکونی احداث شود.

به گفته هوشیار این پروژه تا به امروز حدود ۴۰ میلیارد تومان صورت وضعیت تنظیم و به صورت همزمان عملیات اجرایی بلوک ABCDE شروع شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: مصمم هستیم طبق برنامه ریزی های انجام یافته اگر مانعی پیش نیاید تا پایان سال آینده تکمیل و به بهره برداری برسد.

وی در عین حال یادآور شد: مطالعات این پروژ زمان ‌بر بود و تحویل زمین نیز از سوی اداره کل راه و شهرسازی با تاخیر مواجه شد که به همین دلیل از بهمن سال گذشته خاکبرداری شروع شده و تلاش داریم تا پایان سال جاری اسکلت بندی پروژه به اتمام برسد.

وی یادآور شد: تامین زیرساخت‌های این شهرک در کنار جنگل کاری۵۰ هکتار این پروژه بر عهده دولت است و مقرر شده تا یکسال تحویل داده شود.

شهردار تبریز همچنین عنوان کرد: احداث این شهرک مصوبه شورای عالی شهرسازی دارد و تمام ملاحظات فنی آن پیش بینی شده است.

هوشیار اضافه کرد: شهرداری تبریز منتظر اقدامات دولت در این پروژه نیست و با تسریع عملیات عمرانی در احداث و تکمیل این پروژه، پیشرو است.

وی ادامه داد:۲۰ درصد فضای اشغال این پروژه، مسکونی و ۸۰ درصد آن نیز به کاربری عمومی همچون پارکینگ، پارک، مدرسه و.. تعلق می گیرد.

شهردار تبریز با بیان اینکه ۵۰هکتار کاشت فضای سبز در شهرک جوانان در دستور کار قرار دارد، افزود: ایجاد فضای سبز ۵۰ هکتاری از هفته آینده آغاز می شود.