تحقق ۱۱۰ درصدی برنامه و بودجه سال ۱۴۰۲
تحقق ۱۱۰ درصدی برنامه و بودجه سال ۱۴۰۲
مهرتبریز-تحقق 110 درصدی برنامه و بودجه سال 1402، ماحصل سیاست گذاری راهبردی شورای اسلامی شهر و تلاش جهادی شهرداری تبریز است.
 • به گزارش خبرنگارما در تبریز؛ مهدی عبداللهی در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تبریز به تشریح منابع و مصارف ۱۲ ماهه شهرداری تبریز در سال ۱۴۰۲ بر اساس ردیف های درآمدی و هزینه ای و روند تحولات مقایسه ای چهار ساله پرداخت.
 • وی گفت: گزارش کامل و تفصیلی آمار عملکرد منابع و مصارف سال ۱۴۰۲ شهرداری تبریز در قالب ۴۰۰ صفحه مجلد پس از ارائه مدیر کل برنامه و بودجه به تایید و تصویب اعضای پارلمان شهری تبریز رسید. جزییات آمار عملکرد منابع و مصارف ۱۲ ماهه سال ۱۴۰۲ شهرداری تبریز در این جلسه موردتجریه و تحلیل قرار گرفت و نقاط قوت و تداوم وضعیت موجود در سال ۱۴۰۳ مورد تاکید قرار گرفت.
 • مهدی عبداللهی با اشاره به تحقق درآمد شهرداری تبریز در سال گذشته  اظهار کرد: برنامه و بودجه مصوب سالانه شهرداری تبریز در سال ۱۴۰۲، معادل بیست هزار میلیارد بوده که در مجموع ۱۲ ماهه شهرداری تبریز موفق به وصول بیست و سه هزار و چهارصد هزار میلیارد تومان شده است.
 • وی اضافه کرد: شهرداری تبریز تحقق بودجه ۱۱۷ درصدی نسبت به رقم پیش‌بینی شده را دارد و با کسر ارقام تکراری ، سه هزارو نهصد میلیارد تومانی، خالص میزان وصولی به ۱۱۰ درصد می رسد.
 • مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تبریز  خاطرنشان کرد: بررسی روند وصول درآمدهای ۴ ساله شهرداری تبریز (۱۳۹۹-۱۴۰۲) نشان می دهد که شهرداری تبریز در چند سال گذشته منابع درآمدی متنوعی داشته است، اما بیشترین نگرش تحولی در وصول درآمدها بر ۵ منبع درآمدی عمده استوار بوده است که به ترتیب اولویت شامل ردیف های ذیل است.
 • وی یادآور شد: در سال ۱۴۰۲ عوارض قانون مالیات بر ارزش افزوده که نسبت به سال ۱۳۹۹،۵۱۱ درصد افزایش اعتبار مصوب داشته است که تحقق عملکردی بالغ بر ۶۲۲ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۹ دارد که یکی از مولفه های اصلی در افزایش سهم درآمدهای پایدار شهرداری تبریز در این دوره از مدیریت شهری است.
 • عبداللهی ابراز داشت: درآمدهای ناشی از توسعه شهر نسبت به سال ۱۳۹۹ افزایش اعتبار مصوب ۳۱۴ درصدی داشته است که دارای تحقق عملکردی ۴۱۹ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۹ دارد که در تنظیم عدالت ساخت و ساز شهری و ارایه خدمات شهری در سطوح مختلف فضاهای شهری نقش عمده ای را ایفا می کند.
 • وی ادامه داد:  درآمدهای اتفاقی که به موجب قانون وصول میشود نسبت به سال ۱۳۹۹ افزایش اعتبار مصوب ۱۱۲ درصدی داشته است که دارای تحقق عملکردی ۴۶۵ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۹ دارد که نقش اساسی در کنترل ساخت و سازهای غیر مجاز و ضابطه مند نمودن آن در گرایش به اخذ پروانه ساختمانی دارد.
 • عبداللهی با اشاره به  فروش اموال غیرمنقول شهرداری تبریز نیز گفت:  فروش اموال غیر منقول نسبت به سال ۱۳۹۹ افزایش اعتبار مصوب ۳۳۹ درصدی داشته است که دارای تحقق عملکردی ۱۶۰۰ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۹ دارد که نقش اصلی در مولد سازی املاک شهرداری و تقویت بانک زمین دارد.
 • مدیرکل دفتر برنامه و بودجه شهرداری تبریز در خصوص هزینه های جاری و عمرانی تصریح کرد: درسال ۱۴۰۲ شهرداری تبریز، پنج هزار و هفتصد و هفتاد و دو میلیارد تومان صرف هزینه ای(جاری) و هفده هزار و ششصد و بیست و هشت میلیارد تومان مصارف سرمایه ای و مالی ( عمرانی) شده است که حکایت از میانگین تحقق ۱۱۴ درصدی هزینه های عمرانی را دارد.
 • در پایان گزارش، آمار ۱۲ ماهه عملکرد منابع و مصارف سال ۱۴۰۲ شهرداری تبریز به اکثریت آرا به تایید و تصویب اعضای شورای اسلامی شهر رسید.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵