تحقق ۷۰ درصدی گازرسانی به صنایع تولیدی و صنعتی آذربایجان شرقی
تحقق ۷۰ درصدی گازرسانی به صنایع تولیدی و صنعتی آذربایجان شرقی
مهر تبریز-مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی گفت: گازرسانی به صنایع تولیدی و صنعتی مشمول مصوبه شورای اقتصاد در استان، تحقق70 درصدی دارد.

به گزارش خبرنگار ما در آذربایجان شرقی؛ نادر کمالی افزود: یک هزار و ۴۳۱ واحد صنعتی و تولیدی در استان مشمول مصوبه شورای اقتصاد هستند که از این تعداد یک هزار و ۷ مورد گازرسانی یا نزدیک رسانی گاز شده است.
وی ادامه داد: یکی از مهم ترین دستاوردهای گازرسانی به صنایع مشمول مصوبه شورای اقتصاد، صرفه جویی ۶۲ میلیون لیتر در مصرف سوخت بوده است.
کمالی اظهار کرد: این شرکت به موازات اتمام گازرسانی شهری و روستایی که گام های نهایی را طی می کند، تأمین گاز بخش صنعتی را نیز در برنامه اجرایی داشته و در سال گذشته ۸۲ هزار متر مکعب گاز تحویل بخش های صنعتی و تولیدی عمده شده است.
وی بخش های صنعتی و تولیدی را موتور محرکه اقتصاد استان دانست و تصریح کرد: جهش تولید با تأمین گاز به عنوان سوخت ارزان، پاک و در دسترس چند برابر شده و با مردمی سازی مصرف بهینه گاز و انتقال این انرژی به بخش های زیر ساختی علاوه بر حفظ هوای پاک، زمینه ارتقای شاخص های اقتصادی نیز فراهم خواهد شد.
مدیرعامل شرکت گاز استان خاطر نشان کرد: سال گذشته در تأمین گاز بخش صنعتی بیش از تعهدات گازرسانی اقدام کرده و رشد ۱۳۶ درصدی در این بخش داشته ایم.