تدوین پیش­نویس احکام برنامه دوم راهبردی عملیاتی شهرداری تبریز(۱۴۰۷-۱۴۰۳)
تدوین پیش­نویس احکام برنامه دوم راهبردی عملیاتی شهرداری تبریز(۱۴۰۷-۱۴۰۳)
مهرتبریز-معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار تبریز از تدوین پیش­نویس احکام برنامه دوم راهبردی- عملیاتی(۱۴۰۷-۱۴۰۳) به عنوان نقشه راه پنج سال آتی شهرداری تبریز خبر داد و گفت: این پیش نویس به حوزه های تخصصی برای دریافت نکات اصلاحی یا تکمیلی ارسال شده است.

مهرتبریز-معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار تبریز از تدوین پیش­نویس احکام برنامه دوم راهبردی- عملیاتی(۱۴۰۷-۱۴۰۳) به عنوان نقشه راه پنج سال آتی شهرداری تبریز خبر داد و گفت: این پیش نویس به حوزه های تخصصی برای دریافت نکات اصلاحی یا تکمیلی ارسال شده است.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ محبوب تیزپاز نیاری برنامه راهبردی عملیاتی شهرداری تبریز در راستای اجرای دقیق سیاست های کلان مدیریت شهری تدوین می شود و که در قالب برش سالانه بصورت برنامه و بودجه مصوب اجرایی خواهد شد.

وی همچنین اظهار کرد: در راستای منویات مقام معظم رهبری گزارش نقشه راه شهرداری تبریز در رابطه با تحقق گام دوم انقلاب تدوین و در جلسه کارگروه تخصصی بیانیه گام دوم انقلاب ارائه شد.

تیزپاز اضافه کرد: پیشنهاد های اصلاحی شهرداری تبریز در خصوص لایحه برنامه پنج­ساله هفتم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کل کشور به سازمان شهرداری ها و دهیاری ها ارسال شده است.

او همچنین تصریح کرد: خلاء­ها و چالش­های موجود در قوانین و مقررات ملاک عمل مدیریت شهری نیز توسط شهرداری تبریز احصاء و به مجمع کلانشهر های ایران ارسال شد.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت شفافیت عملکرد شهرداری تبریز در خصوص اجرای مصوبات بودجه سال جاری، گفت: مهم ترین نکات بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری تبریز در قالب اینفوگرافی بودجه، با هدف بهره مندی شهروندان منتشر شده است.

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی انتشار کتاب سالنامه آماری شهر و شهرداری تبریز ۱۴۰۱در قالب وب سایت الکترونیکی داده نمای تبریز در کنار تهیه و تدوین کتاب راهنمای برنامه و بودجه سال ۱۴۰۲شهرداری تبریز برای شهروندان از دیگر اقدامات شهرداری تبریز در راستای شفاف سازی است.

تیزپاز نیاری همچنین در تشریح عملکرد نوسازی و تحول اداری سازمانی مجموعه شهرداری تبریز افزود: در ده ماه گذشته ۲۴۸ دوره آموزشی بصورت تخصصی و عمومی برای ۲۰ گروه شغلی در راستای بروز بودن اطلاعات کارکنان و بالا بردن کیفیت خدمات ارائه شده به شهروندان برنامه ریزی و برگزار شد.

وی افزود: بررسی فرآیندهای کاری در حوزه های مختلف، اصلاحات لازم و ابلاغ آنها در راستای بهبود عملکرد و رضایتمندی ارباب رجوع در برنامه کاری شهرداری تبریز قرار دارد .

تیزپاز نیاری ادامه داد: در راستای ارج نهادن و استفاده از نظرات و ایده های کارکنان و شهروندان ارجمند در فرآیندهای کاری مدیریت شهری، ۷۹۴ پیشنهاد ثبت شده در سامانه نظام پیشنهادات شهرداری تبریز بررسی و ۱۰۵ پیشنهاد به حوزه های کاری جهت بررسی نهایی و امکان سنجی اجرا ارسال و ۳۶ پیشنهاد اجرایی شده است .

وی تشریح کرد: در راستای اجرای مصوبات کار گروه بررسی طرح ها و ستاد راهبری و هماهنگی تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین شهرداری تبریز، ۴۲ طرح جدید و دانش بنیان در جلسات چهارشنبه های دانش بنیان بررسی و ۷ طرح در حوزهای مرتبط اجرا شد.

تیزپاز نیاری اعلام کرد: بروز رسانی و اصلاح ساختار و شرح وظایف واحدهای شهرداری تبریز ( ستاد – مناطق دهگانه – سازمانهای وابسته ) با آخرین مصوبات و قوانین و مقررات کشوری در برنامه کاری شهرداری تبریز است .

وی همچنین یادآور شد: در راستای ارزیابی عملکرد واحدهای شهرداری تبریز بصورت سالانه در جهت افزایش بهره وری ، رضایت مندی ارباب رجوع و بهبود روشهای کاری قدم های موثری برداشته شده است .

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار تبریز تصریح کرد: در حوزه پژوهش و مطالعات سه شماره از فصلنامه تبریز پژوه با عناوین سرمایه گذاری و مشارکت، شهر هوشمند و تاب آوری شهری از مهمترین اقدامات شهرداری تبریز در این زمینه محسوب می شود.

محبوب تیزپاز نیاری بر اهمیت ارتقاء سطح رضایتمندی پرسنل و افزایش شاخص های انگیزشی تاکید کرد و گفت: از ابتدای سال جاری افزون بر ۳۵ میلیارد تومان در قالب ۹ بند با هدف جبران هزینه های درمانی کارکنان شهرداری تبریز تخصیص و محقق شده است.

وی در پایان با اشاره به اجرای طرح بازنشستگی برای ۱۷۴ نفر از پرسنل شهرداری تبریز از ابتدای سال جاری افزود: در این بازه زمانی تبدیل وضعیت ایثاری گری قرارداد همکاری ۱۲۰ نفر از پرسنل شهرداری تبریز محقق شد.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵