ترانزیت خارجی ۴۲۵ هزارتن کالا از گمرکات آذربایجان‌ شرقی
ترانزیت خارجی ۴۲۵ هزارتن کالا از گمرکات آذربایجان‌ شرقی
مهر تبریز: سرپرست حوزه نظارت گمرکات آذربایجان‌شرقی از ترانزیت خارجی بیش از ۴۲۵ هزار تن کالا و ۱۰ هزار کامیون از گمرکات استان در ۸ ماهه سالجاری خبر داد.
به گزارش مهر تبریز، صادق نامدار در همایش حمل و نقل جاده ای که با حضور مقامات کشوری و استانی در تبریز برگزار گردید، اظهار داشت: لجستیک و حمل و نقل از حلقه های مهم زنجیره تجارت خارجی است و گمرکات استان در  راستای تسهیل ترانزیت از مبادی مرزی استان اقدام به برگزاری نشست های مشترک مرزی با مسئولین گمرکات کشورهای مقابل و دوره آموزشی آشنایی با قوانین و مقررات گمرکی مرتبط با حوزه حمل و نقل بین الملل برای فعالان این حوزه در استان نموده است.
دبیر ستاد هماهنگی تجارت فرامرزی استان با اشاره به ظرفیتهای استراتژیک ترانزیتی استان به لحاظ هم مرز بودن با دو کشور همسایه جمهوری خودمختار  نخجوان و ارمنستان بر همکاری و هم افزایی بیشتر سازمانهای ذیمدخل برای فعالسازی و  استفاده مطلوب از کریدورهای ترانزیتی تاکید کرد.
 نامدار در ادامه ضمن اشاره به مزیت‌های کارگوی هوایی برای فعالان اقتصادی و واحدهای تولیدی استان، بر ضرورت احیای آن در فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز تاکید و خواستار مشارکت بخش خصوصی و اتاق بازرگانی در این امر شد.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵