تردد مسافران در مبادی مرزی جلفا افزایش یافت

به گزارش مهر تبریز، زاهد محمودی اظهار کرد: به دلیل ساماندهی امورات مرزی و تسهیل در تردد مسافران در پایانه های مرزی جلفا و نوردوز تمایل به مسافرت به جمهوری ارمنستان و جمهوری خودمختار نخجوان در میان هموطنان افزایش یافته است.

وی افزود: در طول تعطیلات پایانی ماه مبارک رمضان و شروع سفرهای تابستانی روزانه بیش از سه هزار نفر از مرزهای این شهرستان تردد می کنند که حاکی از رشد ۳۰ درصدی نسبت به سال های گذشته است.

رئیس ستاد تسهیلات سفر شهرستان جلفا ادامه داد: به دنبال تحولات در کشور ترکیه و بروز برخی حوادث و ناامنی برای گردشگران هجوم خیل عظیم گردشگران ایرانی به جمهوری های آسیای میانه شدت گرفته است.

به گفته محمودی در تعطیلات عید سعید فطر در مجموع بیش از ۳۰ هزار مسافر از مبادی مرزی این شهرستان تردد کرده اند.

وی افزایش ماموران گذرنامه و بانکی و ارائه خدمات رفاهی به مسافران در پایانه های مرزی و مهم تر از همه تدابیر لازم در کشورهای هدف گردشگری توسط سفارت خانه ها و کنسولگری ها را از علل اصلی رغبت بیشتر مسافران به مسافرت به جمهوری ارمنستان و نخجوان بیان کرد.

فرماندار جلفا ادامه داد: خدمات رسانی مطلوب و ساماندهی امورات مرزی در نهایت منجر به رضایت مندی مسافران عبوری شده است.

محمودی از مسافران و گردشگران در همکاری با عوامل مرزی و رعایت موارد قانونی و هشدارها و نیز رعایت قوانین کشور مقابل قدردانی کرد.

پایانه مرزی جلفا در مرز ایران با جمهوری خودمختار نخجوان و پایانه نوردوز در مرز کشورمان با جمهوری ارمنستان در محدوده شهرستان جلفا واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پایگاه خبری تحلیلی مهر تبریز We would like to show you notifications for the latest news and updates.
رد
اجازه دادن به اعلان‌ها