تزریق دُز سوم واکسن به ۴۱درصد جمعیت آذربایجان‌شرقی
تزریق دُز سوم واکسن به ۴۱درصد جمعیت آذربایجان‌شرقی

به گزارش مهرتبریز، دکتر حسین حقایی افزود: ۸۵ درصد جمعیت استان یعنی ۲ میلیون و ۸۲۸ هزار و ۱۴۴ نفر دز دوم واکسن را دریافت کرده اند و این در حالی است که ۳ میلیون و ۱۱۲ هزار و ۱۷۳ نفر، معادل ۹۴ درصد جمعیت استان دز اول واکسن را تزریق کرده اند. وی با […]

به گزارش مهرتبریز، دکتر حسین حقایی افزود: ۸۵ درصد جمعیت استان یعنی ۲ میلیون و ۸۲۸ هزار و ۱۴۴ نفر دز دوم واکسن را دریافت کرده اند و این در حالی است که ۳ میلیون و ۱۱۲ هزار و ۱۷۳ نفر، معادل ۹۴ درصد جمعیت استان دز اول واکسن را تزریق کرده اند.

وی با بیان اینکه تاکنون ۷ میلیون و ۳۲۸ هزار و ۷۳۱ دُز واکسن کرونا در آذربایجان شرقی تزریق شده است خاطرنشان کرد: ۳۲۰ هزار و ۲۰۰ نفر از جمعیت ۱۲ تا ۱۷ سال استان شامل ۹۰ درصد از این جمعیت واکسن کرونا را دریافت کردند.

دکتر حقایی افزود: تاکنون ۳۱.۲ درصد جمعیت ۵ تا ۱۲ سال آذربایجان شرقی نیز واکسن کرونا را دریافت کرده اند، ضمن اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ هزار و ۱۶۸ دز واکسن در استان تزریق شده است.

معاون بهداشتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به اینکه در شبانه روز گذشته ۱۰۹ مورد بیمار جدید کرونایی در شناسایی و ۱۱۳ بیمار جدید در بیمارستان‌های استان بستری شده اند گفت: اکنون ۵۹۷ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۳ بیمار از بیمارستان ترخیص شدند و ۲۱۳ بیمار بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.
حقایی تعداد فوتی‌های بیماران کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته آذربایجان شرقی را ۱۰ نفر اعلام کرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز همچنین گفت: اکنون ۱۰ شهرستان آذربایجان شرقی در وضعیت قرمز کرونا، پنج شهرستان در وضعیت نارنجی و ۶ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند و هیچ شهرستانی در استان آبی نیست.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵