تسریع در اتمام پروژه های جنوب غرب تبریز
تسریع در اتمام پروژه های جنوب غرب تبریز
مهرتبریز:شهردار منطقه ۷ تبریز از پیگیری و تسریع در اتمام پروژه های جنوب غرب تبریز خبر داد.

به گزارش مهر تبریز، اصغر آدی‌بیگ ضمن بازدید میدانی از پروژه های فعال حوزه، از پیشرفت فیزیکی بازارچه صمدی بازدید کرده و گفت: بازارچه محلی در خیابان شهید صمدی با هدف ایجاد رفاه شهروندان و توسعه امکانات در سطح محلات و پیشگیری از سفرهای داخل شهری در ابعاد ۵۰۰ مترمربع در حال احداث است.
وی اعتبار احداث این بازارچه محلی را ۳۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: این بازارچه در ۳۲ غرفه با ابعاد سه در سه در حال احداث است و سازه این بازارچه، اسکلت آماده فلزی بوده و پیش بینی شده است که اطراف بازارچه محلی در ۲۰۰ متر مربع محوطه سازی و تبدیل به پیاده راه شود.
شهردار منطقه ۷ تبریز در ادامه از مسیرگشایی خیابان شهید صمدی بازدید کرد و در روند  اجرایی این پروژه قرار گرفت.
آدی بیگ با اشاره به اینکه مسیرگشایی خیابان شهید صمدی به مساحت ۶۵ هزارمتر مربع، در فاز اول با اعتباری بالغ بر ۳۵۰ میلیارد ریال در حال اجرا است، یادآوری کرد: این پروژه از پروژه های تاثیرگذار در جنوب غرب تبریز است و هدف از اجرای این پروژه کنترل و مدیریت بار ترافیکی این محور، علی الخصوص بار ترافیکی ناشی از ورودی خودروهایی که از سهند وارد تبریز می شوند.
شهردار منطقه ۷ تبریز در ادامه از از جمع آوری نخاله و زباله های حاشیه اتوبان خبر داد و افزود: طی ۹ ماهه اول سال‌جاری بیش از ۲۸ هزار تن زباله از سطح حوزه جنوب غرب تبریز جمع‌آوری شده است.
آدی‌بیگ اظهار کرد: طرح نگهداشت شهری با هدف ارائه گسترده خدمات محله‌ای، ایجاد محیط سالم و نظافت محیط شهری، افزایش زیبایی بصری و ارتقای حقوق شهروندی در معابر و محلات منطقه در طول ۹ ماه اول سال جاری انجام گرفته است.
وی با اشاره به اینکه پاکبانان خدوم منطقه در طول شبانه روز و در چندین نوبت روزانه در حدود ۱۰۰ تن زباله، از معابر تحت پوشش این منطقه جمع آوری می کنند، عنوان کرد: روزانه ۱۵ تن نخاله توسط معاونت محیط زیست و خدمات شهری از سطح جنوب غرب تبریز جمع آوری می شود.
شهردار منطقه ۷ تبریز در ادامه با اشاره به ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها اظهار کرد: طبق آئین نامه اجرایی ماده ۳۳ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان که توجه ویژه‌ای در جلوگیری از بروز تخلفات ساختمانی دارد، برخورد قاطع و حداکثری با تخلفات ساختمانی و افرادی که در انجام وظایف اجرایی و نظارتی خود قصور داشته‌اند، ضروری است.
وی افزود: املاکی که تخلفاتی همچون تراکم اضافه، تجاوز به معابر شهری، تغییر کاربری دارند برای رسیدگی به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارسال می‌شوند که در این کمیسیون رأی به تخریب یا جریمه صادر می‌شود.
آدی بیگ با اشاره به تخریب ۷ هکتاری ساخت و ساز غیرمجاز در جنوب غرب تبریز، تاکید کرد: با توجه به اینکه این منطقه در حاشیه شهر بوده و دارای اراضی زراعی و ملی و منابع طبیعی است، از این رو اکثریت تخریب‌ها، حصار کشی این اراضی در متراژهای بالا است.
شهردار منطقه ۷ تبریز با اشاره به اجرای طرح مقابله با سد معبر در جنوب غرب تبریز اظهار کرد: از ابتدای اجرای طرح ساماندهی و رفع سد معبر تعداد ۱۵۰دستگاه خودروی وانت بار متخلف مسدود کننده معابر توقیف و به پارکینگ هدایت شده است.
وی افزود: پس از اطلاع رسانی های مکرر و آگاه سازی صاحبان این مشاغل،که مانعی برای فروشندگان قانونی میوه و مغازه داران مجاز تحت نظارت سازمانهای ذیربط می باشند، برخی از وانت بارها در همکاری با شهرداری کوتاهی می کنند که پس از صدور اخطاریه نسبت به جمع آوری آنها که صاحبان آنها همکاری نکردند اقدام شد و وانت ها به پارکینگ هدایت شدند.
آدی بیگ ادامه داد: در این راستا و طی مدت زمان مذکور ، ۸۰طبق میوه فروش، ۲۲عدد بساط جگر فروشی، ۵۹مورد ترازو و ۱۸۰مورد تابلو پلاکارد از سطح معابر منطقه ۷ جمع‌آوری شده است.
وی عنوان کرد: وجود سد معبر علاوه بر نازیبایی بصری باعث ایجاد ترافیک در سطح معابر عبوری و اشغال گذرگاه ها می شود که مزاحمت هایی برای شهروندان و رانندگان به وجود می آورد.
گفتنی است، شهردار منطقه ۷ تبریز همراه با شهرداران نواحی چهارگانه و معاونین عمرانی، محیط زیست و خدمات شهری، فضای سبز و املاک، از حوزه شهرداران ناحیه ۱ و ۲ بازدید کرد و به بررسی مشکلات و مسائل این حوزه ها اعم از مسائل خدماتی پاکسازی، رنگ آمیزی پل، جمع آوری موارد سد معبر، جمع آوری نخاله و زباله های حاشیه اتوبان پرداخت.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵