تسریع در انجام مطالعات مسیرگشایی امتداد خیابان ۴۲ متری
تسریع در انجام مطالعات مسیرگشایی امتداد خیابان ۴۲ متری

مهرتبریز-در جلسه بررسی مسیرگشایی خیابان ۴۲ متری که با حضور تورج روشنایی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تبریز، حسن گنجی سرپرست شهرداری منطقه ۱۰ و مشاور طرح برگزار شد، مصوب شد با تسریع در انجام مطالعات مشاورین طرح، پروژه وارد فاز اجرایی شود. به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛در ابتدای نشست تورج روشنایی به اهمیت […]

مهرتبریز-در جلسه بررسی مسیرگشایی خیابان ۴۲ متری که با حضور تورج روشنایی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تبریز، حسن گنجی سرپرست شهرداری منطقه ۱۰ و مشاور طرح برگزار شد، مصوب شد با تسریع در انجام مطالعات مشاورین طرح، پروژه وارد فاز اجرایی شود.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛در ابتدای نشست تورج روشنایی به اهمیت طرح مسیرگشایی امتداد ۴۲ متری از مناطق حاشیه‌نشین شهر تبریز اشاره و خاطرنشان کرد: این طرح که به طرح “نجات تبریز” معروف است از جمله اقدامات مهم شهرداری تبریز در جهت ساماندهی مناطق حاشیه‌نشین شمال این شهر محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مسیرگشایی این منطقه باعث افزایش ارزش افزوده، نفوذ پذیری و ایجاد مطلوبیت و ارتقای کیفیت زندگی در  این مسیر می‌شود اظهار کرد: پیگیری‌های لازم برای ارائه کد از طریق مشاور طرح انجام گردد.

روشنایی تاثیرات اجتماعی و فرهنگی اجرای این طرح را متذکر شد و گفت: اجرای امتداد طرح مسیرگشایی خیابان ۴۲ متری به دلیل ساخت و سازهای غیرمجاز به لحاظ پدافند غیرعامل نیز دارای اهمیت می‌باشد.

در ادامه این جلسه نماینده شرکت مشاور طرح، توضیحات مبسوطی در خصوص طرح پیشنهادی امتداد مسیرگشایی ۴۲ متری را برای حضار داده و راهکار و روش پیشنهادی ارائه کرد.

حسن گنجی سرپرست شهردار منطقه ۱۰ نیز بعد از استماع توضیحات فنی و تخصصی پیشنهادی مشاور طرح و نظرات سایر اعضاء جلسه، نکته نظرات خود را این خصوص بیان کرد و در خصوص نحوه اجرای طرح پیشنهادی شرکت مشاور و مراحل فنی آن مطالبی ذکر کرد.

وی خواستار برآورد دقیق هزینه‌های عملیاتی توسط معاونت عمرانی مرکز و  بررسی بیشتر برای تصمیم گیری نهایی جهت نحوه اجرا و چگونگی امتداد پروژه مذکور شده و گفت: پروژه مسیرگشایی ۴۲ متری انقلاب به لحاظ اهمیت استراتژیک طرح و خروج حاشیه شهر از بن بست موجود، و جلو گیری از بروز خطرات جانی و مالی در حوادث غیر مترقبه از اهمیت خاصی برخوردار می‌باشد.

وی با بیان اینکه باید دسترسی‌های محلی در این پروژه رعایت شود افزود: باید طبق پیشنهاد مشاور حرکت کرد، در این زمنیه مشاور طرح هم طراحی مسیر را انجام داده و با تمام جزئیات تحویل شهرداری کند.

حسن گنجی با اشاره به اینکه ساختار پله‌ای واحدهای مسکونی و کوچه‌های باریک و پله‌ای محله باعث شده است که ساکنان محله مذکور در سال‌های گذشته از دسترسی به خدمات رفاهی عمومی از قبیل بوستان محله و… بی‌بهره باشند تصریح کرد: با اجرای این طرح بحث حاشیه‌نشینی و معضلات آن  در این نقطه حل گشته و چهره آن دگرگون خواهد شد و راه دسترسی  شهروندان به اتوبان پاسداران و برعکس مهیا می‌گردد و همچنین در خصوص کاهش مسائل ترافیکی اثرات بسیاری را در پی خواهد داشت.

گفتنی است، نشست مسیرگشایی امتداد خیابان ۴۲ متری برای بررسی بیشتر و ارایه نتایج مطالعاتی در جلسات آتی به کار خود پایان داد.