تشکیل شورای راهبردی آموزش پزشکی جامعه نگر و پاسخگو دردانشگاه علوم پزشکی تبریز
تشکیل شورای راهبردی آموزش پزشکی جامعه نگر و پاسخگو دردانشگاه علوم پزشکی تبریز

مهرتبریز-نخستین جلسه شورای راهبردی آموزش پزشکی جامعه نگر و پاسخگو با حضور اعضای هیئت رئیسه دانشگاه و اعضای این شورا تشکیل شد. به گزارش خبرنگار ما از تبریز، دکتر بهمن نقی پور رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، در این جلسه ضمن تقدیر از فعالیت های ارزنده صورت گرفته در طی سال های گذشته در راستای […]

مهرتبریز-نخستین جلسه شورای راهبردی آموزش پزشکی جامعه نگر و پاسخگو با حضور اعضای هیئت رئیسه دانشگاه و اعضای این شورا تشکیل شد.

به گزارش خبرنگار ما از تبریز، دکتر بهمن نقی پور رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، در این جلسه ضمن تقدیر از فعالیت های ارزنده صورت گرفته در طی سال های گذشته در راستای پاسخگویی دانشگاه در قبال جامعه، گفت: رفع مشکلات مردم به صورت عملیاتی و کمک واقعی به مردم جزو رسالت های اصلی دانشگاه است .

وی افزود: برای تحقق پاسخگویی در جامعه و مسئولیت پذیری اجتماعی در دانشگاه نیازمند نیاز سنجی های دقیق حوزه سلامت استان وارائه راهکارهای عملیاتی در آموزش، بهداشت و پژوهش هستیم و پس از انجام اقدامات علمی در راستای رفع مشکلات ،بایستی درصدد ارزیابی فعالیت ها در کلیه سطوح از آموزش در دانشگاه تا خدمت در جامعه باشیم و این به معنی واقعی کلمه پاسخگوئی اجتماعی دانشگاه است.

رئیس دانشگاه همچنین بر تعیین نقشه راه آینده نگرانه و جامع و عدم وابستگی به افراد تاکید کرد.

دکتر سعیده غفاری فر مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی در این جلسه با ارائه کلیات تشکیل این شورا و معرفی اعضای شورا و نیز تشریح فعالیت و مسئولیت این شورا، سیاستگزاری و برنامه ریزی برای ارتقای پاسخگوئی اجتماعی در دانشگاه ، ایجاد هماهنگی بین بخشی در دانشگاه در راستای تحقق پاسخگوئی اجتماعی، استقرار و توسعه برنامه های آموزشی مبتنی بر جامعه، توسعه و حمایت از تحقیقات در زمینه آموزش مبتنی بر جامعه و پاسخگو، توانمند سازی اعضای هیأت علمی و دانشجویان در حیطه آموزش های مبتنی بر جامعه و پاسخگو را اهداف اصلی این شورا برشمرد.

گفتنی است در این جلسه حاضرین به ارائه نکته نظرات راهبردی، دیدگاه ها، پیشهادات و مشکلات موجود در زمینه عملیاتی شدن وظایف شورا پرداخته و ضمن بیان تجربیات موجود در این زمینه خواستار بررسی دقیق و تدوین دستورالعمل های اجرایی و قابل ارزشیابی شدند.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵