تشکیل نخستین کنسرسیوم شرکت‌های دانش‌بنیان در تبریز
تشکیل نخستین کنسرسیوم شرکت‌های دانش‌بنیان در تبریز
مهرتبریز-نخستین کنسرسیوم شرکت‌های دانش‌بنیان در تبریز با مشارکت 7 مجموعه دانش‌بنیان فعال این شهر راه‌اندازی شده است.

مهرتبریز-نخستین کنسرسیوم شرکت‌های دانش‌بنیان در تبریز با مشارکت 7 مجموعه دانش‌بنیان فعال این شهر راه‌اندازی شده است.

به گزارش خبرگزاری آریا درآذربایجانشرقی؛ این مجموعه از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور مستقر در تبریز برای رسیدن به هدف‌های بزرگ‌تر کاری و حرفه‌ای مانند توانایی ورود به پروژه‌های کلان و بین‌رشته‌ای، تأمين تجهيزات لازم براي اجراي پروژه‌ها، انتقال فناوری و شركت در تأمين مالي پروژه‌های بزرگ اقدام به تشكيل كنسرسيوم ” انتقال فناوری آینده ” کرده‌اند.
رئیس هیأت مدیره این کنسرسیوم، هم‌افزایی بین شرکت‌های عضو کنسرسیوم به‌منظور تعالی شرکت‌ها، گسترش بازار و ورود به عرصه‌های جدید تولید و فناوری، گسترش همکاری با بنگاه‌های اقتصادی، واحدهای صنعتی و نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی برای ارتقای سطح فناوری، افزایش بهره‌وری، تأمین مالی پروژه‌ها و تأمین قطعات و تجهیزات موردنیاز صنایع کشور و کمک به راه‌اندازی خطوط تولید. از اهداف تشکیل این کنسرسیوم اعلام کرد.
دکتر عبدالرضا واعظی هیر افزود: ورود به پروژه‌های کلان ملی و بین‌رشته‌ای، ایجاد بستر مناسب برای انتقال فن‌آوری به کشور و بومی‌سازی آن با به‌کارگیری نیروی انسانی نخبه، حرفه‌ای و تحصیل‌کرده، توسعه بازار شرکت‌های عضو کنسرسیوم از طریق ورود به بازارهای جدید ملی و بین‌المللی، مطالعه و امکان‌سنجی و ورود به عرصه‌های تولید محصولات استراتژیک، مواد اولیه و قطعات و تجهیزات دارای فن‌آوری متوسط و بالا، تأمین مالی پروژه‌های هریک از اعضای کنسرسیوم با سرمایه‌گذاری شرکا از دیگر اهداف تشکیل کنسرسیوم مذکور است.
شرکت‌های دانش‌بنیان ویدا صنعت آکام، نیروبخش وطن، سپهر پرداز سینا، فناوری اطلاعات و ارتباطات ستاک، سبز فناوران آراد، نوآوران زیست گستر ارک و ره آب آذر محیط‌زیست اعضای این کنسرسیوم را تشکیل می‌دهند.
پیشتر معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور گفته بود: از طرح‌های ملی دانش‌بنیان در قالب کنسرسیوم و تأمین مالی جمعی حمایت می‌شود.
روح‌الله دهقانی فیروزآبادی شکل‌گیری کنسرسیوم‌های دانش‌بنیان و تأمین مالی را دو موضوع اساسی و محوری دانسته و افزوده بود: یکی از محورهای اساسی و اصلی در تحقق این طرح‌ها، شکل‌گیری کنسرسیوم‌های بزرگ دانش‌بنیان از یک‌سو و تأمین و تضامین مالی از سوی دیگر است.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵