تشکیل ۲۸۱ پرونده در هسته گزینش سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی
تشکیل ۲۸۱ پرونده در هسته گزینش سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی
مهرتبریز-رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: وظایف هسته گزینش بسیار حساس و حیاتی است و باید به صورتی انجام شود که فرد جذب شده در حین فعالیت خود برای سازمان هزینه ایجاد نکند و نسبت به حقوق افراد متقاضی نیز تعدی و ظلمی صورت نگیرد.

مهرتبریز-رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: وظایف هسته گزینش بسیار حساس و حیاتی است و باید به صورتی انجام شود که فرد جذب شده در حین فعالیت خود برای سازمان هزینه ایجاد نکند و نسبت به حقوق افراد متقاضی نیز تعدی و ظلمی صورت نگیرد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ اکبر فتحی در مراسم گرامیداشت سالروز تأسیس هسته گزینش که در سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی برگزار می شد، با اشاره به حمله تروریستی ۱۳ دی ماه در شهر کرمان گفت: دشمنان نظام اسلامی در مسیر منتهی به مزار شهدای کرمان بمب گذاری کردند که متأسفانه تعدادی از هموطنان عزیزمان به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

وی با اعلام انزجار از این واقعه تروریستی گفت: تروریست ها با این اقدام ناجوانمردانه بار دیگر چهره زشت خود را به همگان نشان دادند اما این قاتلان باید بدانند، همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمود این جنایت بی پاسخ نخواهد ماند و ما نیز به عنوان شهروندان نظام مقدس جمهوری اسلامی، خواستار این هستیم که این اقدام جنایتکارانه با پاسخکی محکم روبرو شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: حرکت تروریستی ۱۳ دی ماه بار دیگر حقانیت راه حاج قاسم را به همگان نشان داد و این حقیقت را آشکار کرد که دشمنان از زائرین مزار حاج قاسم نیز هراس دارند.

فتحی ضمن تبریک سالروز تأسیس هسته گزینش وظیفه آن را سنگین و مهم دانست و گفت: هسته گزینش یک تشکیلات فرادستگاهی است که در سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی مستقر است و از سایر دستگاهها نیز پرونده های ارجاعی را بررسی می کند.

وی با اشاره به حساسیت وظیفه هسته گزینش گفت: اینکه در خصوص یک فرد یا موضوع بتوان به جمع بندی رسید و قضاوت کرد بسیار سخت است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی بر حمایت و پشتیبانی از هسته گزینش تأکید کرد و گفت: یکی از دشواری های گزینش این است که باید توجه داشت تا افرادی که جذب می شوند دارای صلاحیت کافی باشند تا بعد از استخدام برای سازمان و دستگاهی که در آن به فعالیت مشغول می‌شوند ایجاد مشکل و حاشیه نکنند و از سوی دیگر نیز باید توجه داشت که به حقوق افراد تعدی نشده و جفایی در حق آنها رخ ندهد که این بسیار دشوار است.

فتحی توجه ویژه به تربیت و هدایت افراد را از مسائلی دانست که هسته گزینش باید مورد توجه قرار دهد و گفت: باید سعی کنیم بیشتر به جذب و تربیت افراد توجه داشته باشیم و تا دفع آنها و اگر در فردی این استعداد وجود دارد تلاش کنیم تا راه تربیت او فراهم شود. البته این به معنای آن نیست که افرادی که هدایت پذیر نیستند وارد دستگاههای اجرایی شوند.

مدیر هسته گزینش سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از عملکرد این مدیریت گفت: در یکسال اخیر در هسته گزینش ۲۸۱ پرونده تشکیل شده است و ۲۱۵ پرونده نیز ابلاغ رأی شده است.

رضا صدقی ادامه داد: از پرونده های بررسی شده ۱۷۱ مورد مربوط به آقایان و ۴۴ مورد متعلق به بانوان است که در خصوص این پرونده ها ۲۸ جلسه شورای رأی هسته گزینش برگزار شد و در نتیجه آن ۱۹۹ پرونده منجر به صدور رأی بلامانع، ۴ پرونده منجر به صدور رأی مشروط شد و ۸ پرونده نیز واجد ضوابط عمومی تشخیص داده نشد. همچنین در خصوص ۴ پرونده نیز با تبدیل وضعیت استخدام موافقت نگردید.

وی روند بررسی یک پرونده گزینش را دارای ۳۶ فرآیند دانست و گفت: برای بررسی پرونده های یک سال اخیر ۵۰۱ مورد استعلام از نهادهای ذی‌ربط و ۷۹۷ مورد تحقیقات محلی انجام شده است تا صلاحیت افراد بررسی شود.

در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر و جوایزی از سوی رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی ، مدیرکل امور عشایر استان و مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان از همکاران هسته گزینش تجلیل شد.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵