تصویب اعتبارات ابلاغی وزارت نفت برای آذربایجان شرقی
تصویب اعتبارات ابلاغی وزارت نفت برای آذربایجان شرقی
مهر تبریز: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان شرقی گفت: در جلسه شورای برنامه ریزی آذربایجان شرقی حدود ۶ هزار میلیارد ریال اعتبار ابلاغی وزارت نفت از محل مسئولیت­‌های اجتماعی برای استان به تصویب رسید.

به گزارش مهر تبریز، جبارعلی ذاکری در جلسه  شورای برنامه ریزی آذربایجان شرقی گفت: تفاهم نامه ای بین سازمان های تابع وزارت نیرو، اداره کل صمت و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در قالب توافق سه جانبه استانی امضا شده است که بر اساس آن وزارت نفت در قالب مسئولیت های اجتماعی در آذربایجان شرقی تامین اعتبار برای نوسازی مدارس به میزان سه هزار میلیارد ریال، توسعه و تجهیز کتابخانه ها و ایجاد مجتمع فرهنگی هنری در شهرستان ها ۵۰۰ میلیارد ریال، محرومیت زدایی از شهرستان چاراویماق ۷۰۰ میلیارد ریال و توسعه و تجهیز بخش شبکه بهداشت و درمان استان ۲۲۵ میلیارد ریال را برعهده گرفت.

وی اعلام کرد: به رغم برخی مخالفت هایی که برای تولید برق در استان وجود داشت ۲ وزارتخانه برای ایجاد پست فشار قوی در استان و همچنین احداث سه نیروگاه تفاهم نامه امضا کردند که عملیات اجرایی آن ها به زودی آغاز خواهد شد.

ذاکری با تاکید بر ضرورت اعمال محدودیت برای راه اندازی صنایع آب بر از جمله صنایع فولادی با توجه به کاهش منابع آبی اظهار کرد: هم اکنون نیز در ایجاد صنایع فولاد نزدیک حوزه دریاچه ارومیه این محدودیت کاملا اعمال می شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه شهرک های صنعتی به سمت تخصصی شدن پیش می روند گفت: در اعطای مجوز به شهرک های تخصصی و خصوصی و توسعه آن ها در استان محدودیتی نداریم و تامین زیرساخت های اساسی آن ها نیز تسهیل می‌شود.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵