تعاون روستایی آذربایجان شرقی در تکاپوی خرید میوه شب عید
تعاون روستایی آذربایجان شرقی در تکاپوی خرید میوه شب عید

مهرتبریز-مدیر سازمان تعاون روستایی استان آذربایجان شرقی اعلام کرد که مسوولیت توزیع میوه تنظیم بازار در شب عید بار دیگر بر عهده تعاون روستایی گذاشته شد. به گزارش خبرنگار ما در تبریز، مهندس علی اکبر نژادرضا در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این مطلب گفت: در ۲ سال گذشته سازمان صنعت، معدن و تجارت استان […]

مهرتبریز-مدیر سازمان تعاون روستایی استان آذربایجان شرقی اعلام کرد که مسوولیت توزیع میوه تنظیم بازار در شب عید بار دیگر بر عهده تعاون روستایی گذاشته شد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز، مهندس علی اکبر نژادرضا در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این مطلب گفت: در ۲ سال گذشته سازمان صنعت، معدن و تجارت استان عهده‌دار مسئولیت تنظیم بازار میوه پایانی سال بود که امسال مقرر شد این مسوولیت بر عهده تعاون روستایی قرار گیرد.

وی افزود: به همین منظور جلسه کارگروه راهبردی تنظیم بازار میوه ایام پایانی سال با حضور نمایندگان سازمان جهادکشاورزی، نماینده استانداری، نمایندگان تعاون روستایی و اتحادیه تعاونی های روستایی استان با دستور کار « تعیین میوه مورد نیاز ایام پایانی سال و نوروز ۱۴۰۱ استان» برگزار شد.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان به ابلاغیه وزیر جهادکشاورزی در خصوص خرید و ذخیره سازی میوه در ایام پایانی امسال اشاره کرد و اظهار داشت: ضروری است برای تامین به موقع و توزیع مناسب میوه در ایام عید برنامه ریزی های مدونی صورت پذیرد.

وی در ادامه به تشریح و تبیین موارد مهم مندرج در دستور کار جلسه با موضوعات تشریح ابلاغیه دستورالعمل نحوه اجرای طرح، معرفی اعضاء کارگروه راهبردی میوه ایام پایانی سال و تعیین میزان میوه مورد نیاز استان پرداخت و گفت: در برنامه ریزیهای انجام شده برای تامین و توزیع مناسب میوه (سیب و پرتقال) در ایام منتهی به سال علاوه بر کسب رضایت شهروندان، حمایت از تولیدکنندگان و کوتاه کردن دست واسطه ها از اولویتهای مهم و ضروری این طرح به شمار می رود.

مدیر تعاون روستایی استان به نحوه تامین میوه این طرح اشاره کرد و افزود: در نظر داریم تا سیب مورد نیاز در این طرح را از تولیدکنندگان و باغداران درون استان خریداری و ذخیره سازی کنیم و پرتقال نیز از استان های شمالی خریداری شود.