تعطیلی مراکز درمانی در نوروز تخلف است
تعطیلی مراکز درمانی در نوروز تخلف است
مهرتبریز-رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: تعطیلی مراکز درمانی و بیمارستانی اعم از بخش دولتی و غیردولتی در ایام تعطیلات نوروزی تخلف است.


به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ مرکز آذربایجان شرقی نقی پور با تاکید بر اینکه تمهیدات لازم و کافی برای فعالیت مراکز درمانی، درمانگاهی و بیمارستانی استان آذربایجان شرقی در نوروز امسال فراهم شده است گفت: بر این اساس تمام مراکز درمانی اعم از بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و مراکز شبانه روزی بهداشت در ایام تعطیل به شهروندان خدمات ارائه می‌کنند.

وی از آمادگی مراکز درمانی آذربایجان شرقی برای خدمت رسانی به شهروندان و مسافران نوروزی خبر داد و اظهار کرد: تیم‌های مختلف نظارتی و بازرسی دانشگاه علوم پزشکی همراه با تعزیرات حکومتی بر نوع و نحوه خدمات رسانی این مراکز نظارت کرده و به طور کامل فعالیت آنها رصد می‌شود.

نقی پور نظارت بر فعالیت مراکز پذیرایی و رستوران‌ها را یکی از مهمترین ماموریت‌های معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در ایام تعطیلات اعلام و اضافه کرد: در این ایام و تا پایان تعطیلات همکاران بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی تبریز در طرح ضربتی به صورت مداوم بر تمامی محل‌های عرضه غذا نظارت می‌کنند.

وی با اشاره به تقارن نوروز با ماه مبارک رمضان توجه به نکات ایمنی در سلامت افراد را مورد تاکید قرار داد و گفت: از مردم تقاضا داریم برای تامین غذا و خوراک خود به محل‌های غیرمعتبر که از لحاظ امنیت غذایی سالم نیستند به هیچ عنوان مراجعه نکنند.

نقی پور یادآور شد: باید توجه داشت که خوردن و آشامیدن غذای ناسالم در این ایام بیماری‌های التهابی روده را منجر شده و برای خانواده‌ها مشکلاتی را فراهم می‌کند که این موضوع در اماکن پذیرایی و غذاخوری‌های بین راهی بیشتر اتفاق می‌افتد.

وی با بیان اینکه هر گونه رفتار غیربهداشتی در ایام عید می‌تواند سلامت افراد را به خطر بیندازد ادامه داد: افرادی که دارای بیماری زمینه‌ای مثل دیابت، قلب و عروق و فشار خون هستند یا جزو افرادی هستند که به هر دلیلی سیستم ایمنی ضعیفی دارند باید در این ایام به سلامت خود بیشتر اهمیت دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از انجام بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ مورد بازرسی و نظارت به اماکن مختلف درمانی طی پارسال خبر داد و گفت: از این تعداد بازرسی تعداد ۸۰ مورد به تعزیرات حکومتی ارجاع داده شد و پرونده تعداد یکصد مرکز درمانی نیز برای تعیین تکلیف به نظام پزشکی ارسال گردید.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵