تعیین ضرب الاجل دو ماهه دادستان مرکز استان آذربایجان شرقی
تعیین ضرب الاجل دو ماهه دادستان مرکز استان آذربایجان شرقی
مهرتبریز-محبوب علیلو در نشست بررسی مسایل و مشکلات مرتبط با تونل انرژی تبریز گفت: تونل انرژی با هدف تامین برق مطمئن و پایدار مرکز شهر تبریز و منطقه ایده لو در دست ساخت است.

به گزارش مهرتبریز، دادستان مرکز استان در ابتدای این نشست که با حضور فرماندار تبریز، مدیر دیوان محاسبات استان و مدیر عامل شرکت برق منطقه ای، شهردار منطقه یک و نمایندگانی از پبمانکار تشکیل شده بود، در جریان آخرین وضعیت این طرح و اقدام‌های به عمل آمده برای پیشبرد و اتمام آن قرار گرفت.

وی با بیان اینکه تونل انرژی تبریز کلید نجات تبریز از بحران برق است، اظهار داشت: این تونل ورود و خروج تغذیه مناطق ایدلو و مرکزیت شهر را برعهده دارد.

محبوب علیلو با اشاره به تاخیر صورت گرفته در اتمام عملیات عمرانی تونل انرژی ایده لو، افزود: نشت فاضلاب در مسیر احداث پروژه سبب متوقف و طولانی شدن این عملیات شد که همین توقف باعث بروز مشکلات متعدد ترافیکی و شهری در این مسیر شده است.

دادستان مرکز استان آذربایجان شرقی در راستای صیانت از حقوق عامه و نظر به تعهدات شرکت برق منطقه‌ی آذربایجان شرقی تاکید و مقرر داشت: عملیات اجرایی پروژه تا پایان اسفند ماه ۱۴۰۲ به اتمام رسیده، عملیات کابل کشی و عملیات آسفالت ریزی مسیر پروژه را نیز تا پایان خرداد ماه سال ۱۴۰۳ به پایان رسانده تا آماده بهره برداری شود.