تغییر کاربری ۱۵۳ هکتار از اراضی کشاورزی آذربایجان‌شرقی
تغییر کاربری ۱۵۳ هکتار از اراضی کشاورزی آذربایجان‌شرقی
مهر تبریز: دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مرکز آذربایجان شرقی گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۵۳ هکتار از اراضی کشاورزی استان تغییر داده شده که توسط دستگاه قضائی شناسایی شده است.

به گزارش مهر تبریز، بابک محبوب علیلو افزود: امسال سه هزار و ۲۵۹ مورد تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی استان قطعی شده است که که اقدامات قانونی و قضائی برای برخورد با این موارد در حال انجام است.

وی از آزادسازی ۴۷۳ هکتار از اراضی کشاورزی آذربایجان شرقی از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و اظهار کرد: در همین مدت یک هزار و ۵۲۹ مورد قلع و قمع ساخت و ساز‌های غیرمجاز در شهر‌ها و بخش‌های مختلف استان توسط دستگاه قضائی انجام شده است.

محبوب علیلو با بیان اینکه اراضی کشاورزی و باغی منبع اصلی و مهم تولید کشور است نه کالای سرمایه ای ادامه داد: نگاه مردم مبنی بر اینکه اراضی کشاورزی کالای سرمایه‌ای است باید تغییر یافته و عوض شود تا همگان بر اینکه اراضی کشاورزی محور تولید و تامین امنیت غذایی مردم است، باور داشته باشند.

وی همچنین از آزادسازی ۱۵ هکتار از اراضی کشاورزی در پی اجرای احکام قطعی قضایی و برخورد با تخلفات در حوزه تغییر کاربری شهرستان تبریز خبر داد و گفت: در اجرای احکام موضوع تبصره ۲ ماده ۱۰ در اراضی کشاورزی باسمنج ۱۳۵ مورد تغییر کاربری اراضی تخریب، قلع و قمع و اعاده به وضع سابق شد.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی تبریز اضافه کرد: اراضی کشاورزی به عنوان ثروت و امانت جامعه برای نسل‌های آینده است و کسانی که از این ثروت و هدیه الهی استفاده می‌کنند، همواره موظف‌اند از آن به طور درست بهره‌برداری و در حفظ و حراست از آن برای نسل‌های آینده تلاش کنند.