تفاوت حوادث آتش نشانی در نقاط مختلف تبریز/ از حبس شدن در آسانسور تا گازگرفتگی
تفاوت حوادث آتش نشانی در نقاط مختلف تبریز/ از حبس شدن در آسانسور تا گازگرفتگی
​مهرتبریز-مدیر سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز با اشاره به تفاوت نوع حوادث در نقاط مختلف شهر گفت: حوادث هر منطقه از شهر با توجه به نوع بافت منطقه متفاوت از دیگر مناطق شهری است.

مهرتبریز-مدیر سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز با اشاره به تفاوت نوع حوادث در نقاط مختلف شهر گفت: حوادث هر منطقه از شهر با توجه به نوع بافت منطقه متفاوت از دیگر مناطق شهری است.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛سید فرهاد حسینی اظهار کرد: نقاط مختلف شهر، شمال، جنوب، برخوردار و کم‌برخوردار همواره در معرض انواع حوادث هستند و همین موضوع موجب گستردگی خدمات آتش‌نشانی در نقاط مختلف شهر و احداث ایستگاه‌های متعدد و متفاوت شده است.

حسینی با اشاره به تفاوت در نوع حوادث در مناطق مختلف  کلانشهر تبریز در  فصول مختلف  سال، تصریح کرد: حبس‌شدگی در آسانسور، حریق مسکونی، حریق علف‌های هرز، تصادفات خودرویی، حبس‌شدگی در خانه، تنگی زیورآلاتی چون انگشتر، گازگرفتگی و گرفتاری حیوانات اهلی و وحشی از جمله حوادثی هستند که به آتش نشانی گزارش شده و اکیپ های عملیاتی برای عملیات امداد و نجات اعزام می‌شود.

وی در تشریح انواع عملیات امداد و نجات بر اساس مناطق مختلف شهر، افزود: به عنوان مثال در شهرک مایان شاهد حبس‌شدگی در آسانسور نیستیم و از سوی دیگر در شهرک اندیشه و باغمیشه آمار گرفتاری در آسانسور بالا است؛ به طوری که از ابتدای سال تا به امروز ۱۷۶ مورد گرفتاری در آسانسور گزارش و تیم امداد و نجات اعزام شده‌اند.

مدیر سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز خاطرنشان کرد: آمار بالای تصادفات در مناطق نزدیک به اتوبان‌ها، آتش‌سوزی‌ در شهرک مایان و بازار تاریخی تبریز نیز از جمله حوادثی است که با توجه به نوع بافت، ابنیه و تراکم موجود اتفاق می‌افتد.

حسینی یادآور شد:  ۲۳ ایستگاه آتش نشانی در شهر به همراه یک پست آتش‌نشانی به صورت ۲۴ ساعته آماده ارائه خدمات به افراد حادثه‌دیده در نقاط مختلف شهر هستند.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵