تمامی اقلام کشاورزی تولید شده، کددار و رهگیری می شوند
تمامی اقلام کشاورزی تولید شده، کددار و رهگیری می شوند

مهر تبریز: رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: تمامی اقلام کشاورزی تولید شده کددار و رهگیری می شوند.

به گزارش مهر تبریز، مهندس کریم مهری با بیان این مطلب افزود: مقدمات و الزامات شناسنامه دار کردن محصولات کشاورزی انجام شده و ان شاءا… بزودی تمامی اقلام کشاورزی تولید شده دارای کد رهگیری خواهند بود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گفت: این کار در تولید مرغهای گوشتی آماده طبخ لیبل دار شده و نتایج خوبی داده و یا در نهالستانهای شناسنامه دار تمامی نهالها شناسه دار شده اند و این طرح موفق در تمامی محصولات عملی خواهد شد.

مهندس مهری اظهار کرد: سازمان جهادکشاورزی استان موظف شده است همگام با اداره کل بهداشت، سلامت و امنیت بهداشتی مواد غذایی را با نظارت های علمی و فنی تامین کند و با تولیدکنندگان خاطی برخورد قانونی نماید.

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی با تسلیت به مناسبت شهادت جان باختگان حمله داعش در مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام راحل، خاطرنشان کرد: باید هوشیار، متحد و متفق بود، خداوند قادر و متعال در قرآن کریم می فرماید: در برابر دشمنان با چنگ به ریسمان الهی باید متحد شد و از تفرقه پرهیز کرد.

وی گفت: در تمامی واحدهای تولیدی از آماده سازی زمین تا برداشت و انبار محصولات بایستی نکات استاندارد سازی رعایت شود و در این راستا کمک های فنی و اعتباری می تواند نقش موثری در استانداردسازی و سلامت محصولات کشاورزی داشته باشد.

مهندس مهری ادامه داد: می توان با فروش املاک مازاد بر نیاز سازمان و تملک دارائیها در حدود ۲۰درصد آن را در شهرستانها و استان برای توسعه صندوق سرمایه گذاری کشاورزی اختصاص داد.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه ضمن تبریک سالروز ولادت کریم اهل بیت گفت: شهادت جمعی از کارکنان مجلس شورای اسلامی را به دست داعشیان بی دین و کوردل تسلیت عرض می نمایم، باید در کشور متحد و متفق باشیم زیرا داعش جناح و حزب نمی شناسد.

حجت الاسلام و المسلمین مجید نجفی اضافه نمود: امام حسن مجتبی (ع) در طول حیات، امامت و شهادت خود تماماً مظلوم بود، در یکی از جنگ ها ابن عباس فرمانده سپاه به امام و پیشوای خود پشت کرد و فریب خورد.

وی گفت: امام حسن مجتبی (ع) می فرمایند: تکبر، حرص و حسد سه عنصر خطرناک برای به خطر افتادن نفس انسان هستند و باعث ضلالت و گمراهی می شوند، نمونه اش حسادت قابیل به هابیل بود که برادرش را کشت.

حجت الاسلام و المسلمین نجفی گفت: در شب های قدر بایستی کینه، نفرت، حسد و حرص از قلوب مومنین رخت بربندد.